Jeden komitet i mocne wsparcie dla Artura Łakomca przed wyborami na urząd prezydenta Ostrowca

Szerokiego poparcia dla wiceprezydenta Ostrowca Artura Łakomca i jego stowarzyszenia Tak dla Samorządu przed zbliżającymi się wyborami udzielili w sobotę, 10 lutego liderzy regionalnych struktur Koalicji Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Nowej Lewicy.

Na spotkaniu w budynku Centrum Tradycji Hutnictwa w obecności m.in. minister Marzeny Okły-Drewnowicz, wiceprzewodniczącej Platformy Obywatelskiej i europosła Adama Jarubasa, prezesa zarządu wojewódzkiego PSL Artur Łakomiec ogłosił swój start w wyborach.

– Naszą wspólną odpowiedzialnością jest podejmowanie mądrych, a przede wszystkim odpowiedzialnych decyzji. To nie jest czas na eksperymenty, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę sytuację geopolityczną naszego regionu. Ostrowiec Świętokrzyski to moje miasto, dlatego podjąłem jedną z najważniejszych decyzji w moim życiu. Będę kandydował i ubiegał się o urząd prezydenta miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Biorę odpowiedzialność za teraźniejszość i przyszłość Ostrowca Świętokrzyskiego i naszych mieszkańców – ogłosił oficjalnie Artur Łakomiec w gronie członków własnego stowarzyszenia i polityków partii udzielających mu poparcia.

– Marzyłabym sobie, żeby w samorządach była taka sytuacja, jak w Ostrowcu Świętokrzyskim, żeby mieszkańcy mieli możliwość zagłosowania na takiego kandydata w wyborach samorządowych 7 kwietnia, jak tu, w Ostrowcu Świętokrzyskim – mówiła minister Okła-Drewnowicz.

– Wspólnie zdecydowaliśmy się wesprzeć komitet Tak dla Samorządu, wspólnie zdecydowaliśmy się wesprzeć osobę znakomitego gospodarza, pana prezydenta Artura Łakomca – mówił Adam Jarubas.

W inauguracji kampanii wyborczej wiceprezydenta Łakomca i jego stowarzyszenia nie uczestniczył minister Andrzej Szejna, szef Nowej Lewicy w regionie. – Zatrzymały go obowiązki – wyjaśniał Józef Grabowski, przewodniczący partii w powiecie ostrowieckim i w jego imieniu zadeklarował wsparcie lewicy.

– Zobaczcie państwo, jak wielu nas jest, liderów poszczególnych partii politycznych, bo jesteśmy odpowiedzialni. Jeśli możemy stanąć, jako przedstawiciele partii politycznych, za odpowiedzialnym człowiekiem, to wtedy szyldy są nieważne – podkreślała minister Marzena Okła-Drewnowicz.

Koalicja Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe i Nowa Lewica nie wystawią osobnych list w wyborach do rady miasta i powiatu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ich działacze wystartują pod wspólnym szyldem Koalicja Tak dla Samorządu.

– Komitet wyborczy Koalicja Tak dla Samorządu skupia wszystkie siły, które wzięły udział w dzisiejszej inauguracji kampanii wyborczej. Mamy na listach przede wszystkim kandydatów stowarzyszenia Tak dla Samorządu, które jest fundamentem, ale są też przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Nowej Lewicy – powiedział Artur Łakomiec. Ogłosił, że 20 marca odbędzie się duża konwencja wyborcza Koalicji Tak dla Samorządu.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia