Rozpoczynają się ferie. Co przygotowało Miejskie Centrum Kultury?

W końcu są – ferie zimowe, na które uczniowie z województwa świętokrzyskiego w tym roku czekali wyjątkowo długo. W Ostrowcu dla wszystkich, którzy nie lubią siedzieć w domu swoją ofertę ma między innymi Miejskie Centrum Kultury.

Zaprasza do Ostrowieckiego Browaru Kultury oraz do Centrum Tradycji Hutnictwa na Alei 3 Maja.

– Startujemy z rzeczą nietypową, projektem FotoPupile od 12 do 14 lutego. Zachęcamy do przyjścia do nas ze swoim zwierzakiem. Stanisław Dunin – Borkowski i Aleksandra Kwapisz zrobią sesję zdjęciową. Odpłatności nie ma, ale prosimy o karmę dla kotów, którą przekażemy potem osobom zajmującym się pomocą bezdomnym zwierzętom – mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor MCK-u.

Dodaje, że to oferta dla każdego, ale organizatorzy proszą by ze względów bezpieczeństwa nie przyprowadzać psów ras obronnych oraz zwierząt, które źle się czują w obcym miejscu.

Co jeszcze oferuje w ferie MCK? Między innymi zajęcia w Pracowni Rzeźby i Ceramiki i są to warsztaty płatne. Na każdy dzień przygotowano inną tematykę. Podczas warsztatów „Ferie z dizajnem” powstaną dekoracyjne, przestrzenne karuzele, które staną się później elementami wystroju wnętrz uczestników zajęć. Będą specjalne, wyjątkowo długie Ostrowieckie Gry bez Prądu, a także ciekawe spotkania.

– Pojawi się mistrz Iluzji Łukasz Ogonowski, to będzie spektakl familijny a zapraszamy z dziećmi już od 3 lat. Nasz gość to laureat programu „Mam Talent”, myślę że będzie sporo zabawy, można się będzie czegoś nauczyć. No i odwiedzi nas Kicia Kocia, bohaterka jednej z najpopularniejszych obecnie polskich bajek.

Te spotkania zaplanowano na 19 i 20 lutego, oba za odpłatnością. Ciekawostką będą też z pewnością zajęcia „Neuromuzyka – doświadczenie fal mózgowych poprzez dźwięk”. Poza tym zaplanowano też kilka spacerów dla ciekawych historii Ostrowca. Tematyka będzie różna.

– Będzie też gawęda o życiu mieszkańców Ostrowca w PRL-u. Pojawią się kolejki, ale i Rawszczyzna, która była wtedy oazą odpoczynku. Na okres ferii Centrum Tradycji Hutnictwa zwiedzać i poznawać można za jedyne 10 złotych – mówi Jacek Kowalczyk.

Oto szczegółowe informacje o ofercie MCKu na tegoroczne.

Miejskie Ferie 2024

12-14 lutego -10.00-15.00, Galeria Fotografii Ostrowiecki Browar Kultury.

FotoPupile. Sesja zdjęciowa dla dzieci (także rodziców, dziadków) i ich najlepszych zwierzęcych przyjaciół – psów, kotów, świnek morskich czy chomików – w wykonaniu Aleksandry Kwapisz z sekcji fotograficznej Statyw pod okiem Stanisława Dunina-Borkowskiego we współpracy z Ostrowieckim Stowarzyszeniem Przyjaciół Zwierząt Animals.

Każde dziecko oraz jego pupil mogą wziąć udział w sesji wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Prosimy nie przyprowadzać psów ras obronnych oraz zwierząt, które źle się czują w obcym miejscu.

Obowiązują zapisy
Odpłatność – karma dla kotów (minimum 2 małe puszki o wadze 400 g każda)
Liczymy na hojność uczestników akcji!!!

12 lutego – 11.00-13.00 Spacer po osadzie fabrycznej Cukrownia, zbiórka w Parku Fabrycznym przy ul. Traugutta.

Obowiązują zapisy
Prowadzenie – Kamil Król

12 lutego -11.00-13.00 Pracownia Rzeźby i Ceramiki Ostrowiecki Browar Kultury, ul. Siennieńska 54.

Ferie z Kotami  Co jest zielone i kłuje?

Hmmm…no pewne, że kaktus. Wprowadźmy trochę pustynnego klimatu i ciepełka w mroźne zimowe dni! Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję wymalować i przyozdobić figurki kaktusów w doniczkach. Może niektóre kaktusy zakwitną, może niektóre zmienią kolor, a inne będą udawały prawdziwe i staną się nie do odróżnienia ustawione przy innych kwiatach na domowym parapecie.

Obowiązują zapisy
Wiek uczestników 6-12 lat
Warsztaty płatne – 20,00 zł /1 osoba
Prowadzenie – Bartłomiej Kot i Marlena Kot

13 lutego – 12.30-14.00 Pracownia Rzeźby i Ceramiki Ostrowiecki Browar Kultury, ul. Siennieńska 54

Ferie z Kotami Z sercem na dłoni

Tematem warsztatów będą Walentynki. Uczestnicy będą dekorować pudełka w kształcie serduszka. Stworzą piękne opakowania na walentynkowy prezent, a może i jakąś niespodziankę do środka.
Obowiązują zapisy
Wiek uczestników 6-12 lat
Warsztaty płatne – 20,00 zł /1 osoba
Prowadzenie – Bartłomiej Kot i Marlena Kot

15 lutego – 10.00-12.00 Pracownia Rzeźby i Ceramiki Ostrowiecki Browar Kultury, ul. Siennieńska 54

Ferie z Kotami. Nie mydl mi oczu
Kolejne, ulubione przez wszystkich warsztaty z robienia własnych różnokolorowych i pachnących mydełek w kształcie samochodu, sowy, biedronki, kwiatka, robota i wielu, wielu innych wzorów.
Obowiązują zapisy
Wiek uczestników 6-12 lat
Warsztaty płatne – 20,00 zł /1 osoba
Prowadzenie – Bartłomiej Kot

16 lutego – Strefa Aktywności Społecznej OBK ul. Siennieńska 54

Ferie z dizajnem. Podczas warsztatów powstaną dekoracyjne, przestrzenne karuzele, które staną się później elementami wystroju wnętrz uczestników zajęć.
10.00-12.00 – I grupa
12.30-14.30 – II grupa
Obowiązują zapisy
Wiek uczestników 7-12 lat
Warsztaty płatne – 20,00 zł /1 osoba
Prowadzenie – pracownia Robie Sobie Dizajn

16 lutego – 17.00-19.00 Sala wielofunkcyjna OBK ul. Siennieńska 54

Życie codzienne mieszkańców Ostrowca w XVI-XVIII w. – gawęda
Obowiązują zapisy. Prowadzenie – Kamil Król

17 lutego – 12.00-20.00 Sala wielofunkcyjna OBK ul. Siennieńska 54

Ostrowieckie Gry bez Prądu

Wstęp wolny. Prowadzenie – Michał Pajek

19 lutego – 17.00 Kino Etiuda CTH, sala nr 2 Aleja 3 Maja 6

Łukasz Ogonowski. Familijny Spektakl Iluzji
W podróż do krainy magii, czarów i iluzji, tam gdzie nierealne i niemożliwe staje się rzeczywiste i bliskie, zabierze nas Łukasz Ogonowski – nowoczesny iluzjonista, uczestnik VII edycji programu Mam Talent, członek grupy Champions of Illusion, twórca Spektaklu Iluzji wystawianego na deskach teatrów w całej Polsce.
Wiek uczestników – powyżej 3 lat
Bilety w cenie 20,00 zł do nabycia w recepcji Ostrowieckiego Browaru Kultury, w kasach kina Etiuda (ul. Siennieńska 54 oraz Aleja 3 Maja 6), a także na stronie www.bilety.mck.ostrowiec.pl

20 lutego – sala wielofunkcyjna OBK ul. Siennieńska 54

Warsztaty z Kicią Kocią – bohaterką książeczek dla dzieci autorstwa Anity Głowińskiej – gwarantujące świetną zabawę i niecodzienne przeżycia. Podczas wydarzenia będzie można uzyskać tzw. „autograf” Kici Koci jak również zrobić sobie z nią zdjęcie. Na zakończenie każde dziecko otrzyma dyplom Przyjaciela Kici Koci oraz niezwykły drobiazg związany z jej postacią.

10.00-11.00 – I grupa
12.00-13.00 – II grupa

Bilety w cenie 15,00 zł do nabycia w recepcji Ostrowieckiego Browaru Kultury, w kasach kina Etiuda (ul. Siennieńska 54 oraz Aleja 3 Maja 6), a także na stronie www.bilety.mck.ostrowiec.pl

20-22 lutego– 10.00-14.00, 16.00-20.00  CTH Aleja 3 Maja 6. sala na parterze

Neuromuzyka– doświadczenie fal mózgowych poprzez dźwięk

Neuromuzyka jest interaktywną instalacją dźwiękową, której istotę działania stanowi artystyczne udźwiękowienie bieżących wyników pomiaru czynności elektrycznej mózgu osoby zwiedzającej metodą elektroencefalografii (EEG). Autorska koncepcja zakłada komputerową analizę elektroencefalogramu i automatyczne dopasowanie parametrów generatorów dźwięków i struktur muzycznych do wyników wspomnianej analizy EEG. W rezultacie osoba zwiedzająca poprzez m.in. poziom koncentracji uwagi wpływa na wysokość i barwę dźwięku, rytm, tempo, oraz harmonię i tworzy dzieło — swój niepowtarzalny fenomen dźwiękowy.
Dodatkowym elementem instalacji będą interaktywne projekcje światła również sterowane falami mózgowymi osób zwiedzających, wkomponowane w architekturę przestrzeni.
Wiek uczestników – od 10 lat

Bilety w cenie 15,00 zł do nabycia w recepcji Ostrowieckiego Browaru Kultury, w kasach kina Etiuda (ul. Siennieńska 54 oraz Aleja 3 Maja 6), a także na stronie www.bilety.mck.ostrowiec.pl

Zakup biletu umożliwia korzystanie z urządzenia przez 30 minut.

23 lutego -17.00-19.00, sala kominowa OBK ul. Siennieńska 54

Życie codzienne mieszkańców Ostrowca w PRL -u – gawęda

Obowiązują zapisy. Prowadzenie – Kamil Król

Zapisy w recepcji Ostrowieckiego Browaru Kultury pod nr telefonu 41 247 64 19. Recepcja czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.

Podziel się

Ważne wydarzenia