Ferie z ostrowiecką biblioteką. Nudno nie będzie

Fot. archiwum

Zajęcia nie tylko dla dzieci, ale też młodzieży oraz dorosłych, przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu na rozpoczynające się ferie zimowe.

Pierwsze spotkanie już w poniedziałek, 12 lutego o godzinie 10.

– Zaczynamy bajkowym balem karnawałowym w sali wielofunkcyjnej Ostrowieckiego Browaru Kultury. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkie dzieci. To nie będzie tylko bal, będzie nauka tańca i różnego rodzaju zabawy karnawałowe. Wstęp jest wolny. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zacząć ferie „z przytupem” – mówi Paweł Górniak, dyrektor biblioteki.

Ważnym elementem tegorocznych spotkań podczas ferii będą trzydniowe warsztaty o emocjach dla dzieci od 9 roku życia zatytułowane „Kolorowy potwór. Doktor od emocji”. Odbywać się będą od wtorku do czwartku (13 – 15 lutego) i są odpowiedzią na coraz częstsze sygnały o problemach emocjonalnych, które dotykają już najmłodszych. Na te zajęcia obowiązują zapisy.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni będzie sporo teatru. 16 oraz 23 lutego odbywać się będą warsztaty teatralne z Amatorskim Młodzieżowym Teatrem ObibooK dla młodzieży powyżej 14 lat. Wstęp jest wolny, podobnie jak na zaplanowany na 19 lutego Teatr żywego słowa – baśń „O czterech muzykantach z Bremy”.

– Robimy to wspólnie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, będą to zajęcia połączone z warsztatami w wypożyczalni dziecięco – młodzieżowej. Wstęp jest wolny. Potem, 22 lutego będzie spektakl teatralny „Grinch – magia świąt” – wymienia Paweł Górniak.

Także w drugim tygodniu ferii, 20 i 21 lutego dzieci od 9 roku życia mogą wziąć udział w warsztatach „Klocki LEGO w Bibliotece”. Tu obowiązują zapisy.

Ferie z biblioteką zakończą się w sobotę, 24 lutego rodzinnym planszowaniem. Chętni rodzice i dzieci zaproszeni są do wypożyczalni dziecięco – młodzieżowej na wspólne granie w planszówki. Dyrektor biblioteki podkreśla, że tegoroczne propozycje na ferie skierowane zostały do mieszkańców w różnym wieku.

– Żeby było i dla maluchów i trochę rodzinnie – stąd to planszowanie. Łączymy młodość z doświadczeniem. Nowością są warsztaty teatralne dla dorosłych, ale ponieważ nasz teatr amatorski cieszy się ogromnym zainteresowaniem, mamy też ofertę dla nieco starszych.

Wszystkie szczegóły dotyczące zajęć i zapisów są dostępne na stronie internetowej i profilu Miejskiej Biblioteki Publicznej.

/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia