Piotr Dasios powalczy o urząd prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego- ma to ogłosić na konferencji prasowej w poniedziałek

Fot. archiwum

Były wiceprezydent Ostrowca i niedawny kandydat na senatora Piotr Dasios otrzymał zgodę swojej formacji politycznej, czyli Polski 2050 na start w wyborach na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. A startować będzie z Komitetu Wyborczego Perspektywa, który zostanie zarejestrowany w czwartek, 8 lutego.

Piotr Dasios wzbrania się przed oficjalnym potwierdzeniem tej informacji, ale zapowiada, że kandydata na prezydenta członkowie Perspektywy przedstawią na specjalnej konferencji.

– Chcemy zrobić już po zarejestrowaniu komitetu takie przedstawienie liderów, łącznie z przedstawieniem kandydata na prezydenta. Zrobimy to prawdopodobnie w poniedziałek.

Komitet Wyborczy Perspektywa, który tworzą członkowie założonego niedawno stowarzyszenia pod taką nazwą w Ostrowcu wystawi listy do rady miasta i rady powiatu ostrowieckiego.

– Są już niemal gotowe – zapewnia Piotr Dasios. – To będzie kilka nazwisk znanych w mieście, kilku radnych, którzy będą się ponownie ubiegać o reelekcję. Jest to Kamil Stelmasik, Włodzimierz Stec czy Marcin Jabłoński. Będzie też dużo postaci, które zaistniały ostatnio w wyborach parlamentarnych – Ewa Bednarska, Elżbieta Mazur, Michał Maj, Ale też będzie sporo nazwisk, które kojarzą się z pracą społeczną, mających osiągnięcia zawodowe, czyli już jakąś pozycję w środowiskach – Dariusz Karwiński, Jacek Wójcicki.

Do samorządu z listy stowarzyszenia wystartować ma także Sławomir Radlak, przed laty przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Ostrowcu i
przewodniczący rady powiatu ostrowieckiego.

– Czekajmy cierpliwie, do 4 marca każdy komitet musi zarejestrować listy do rady miasta czy rady powiatu. Mamy troszkę czasu, te listy są dopracowywane.

Piotr Dasios zapowiada też konwencję programową. A wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia