Gmina wyremontuje dwie kolejne kamienice przy ulicy Osadowej. Powstaną tam mieszkania na wynajem

Kolejne dwie zabytkowe kamienice przy ulicy Osadowej w Ostrowcu Świętokrzyskim zostaną wyremontowane. Pierwszy z trzech, ponad 100-letnich budynków, miasto odrestaurowało w 2022 roku. Urządzonych zostało w nim 8 mieszkań socjalnych. W drugim znajdą się mieszkania na wynajem z niskim czynszem, a prace remontowe mogą się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Samorząd jest gotowy do inwestycji, ma już pełną dokumentację projektową i czeka na decyzję o jej dofinansowaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego. – Wniosek o dofinansowanie remontu kamienicy przy ulicy Osadowej 5 złożyliśmy w grudniu ubiegłego roku. Informacji i ewentualnym wsparciu spodziewamy się w czerwcu tego roku. Jeżeli ona będzie korzystna, to bez zwłoki rozpoczniemy procedurę przetargową i w trzecim kwartale tego roku rozpocząć budowę. Zakładamy, że prace potrwają 16-20 miesięcy – informuje Dominik Smoliński, naczelnik wydziału planowania i rozwoju. -Docelowo powstanie 11 lokali o powierzchni od 25 do ponad 50 metrów kwadratowych – dodaje.

Przebudowa zniszczonej i niezamieszkałej kamienicy kosztować ma około 5 milionów złotych. Dotacja z BGK ma wynieść 85 proc. tych kosztów.
Miasto, jak zaznacza naczelnik Smoliński, ma równolegle rozpocząć prace nad przygotowaniem dokumentacji projektowej remontu ostatniego budynku w tym kompleksie.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia