Remont ulicy Mickiewicza w Ostrowcu rozpocznie się w marcu

W marcu rozpocznie się remont ulicy Mickiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim. Chodzi o 420-metrowy odcinek ulicy od skrzyżowania z ulicą Polną do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza, a także na samym skrzyżowaniu z Sienkiewicza.

– Zgodnie z zapisami specyfikacji oraz postanowieniami umowy wykonawca będzie mógł przejąć teren budowy w okresie od 1 do 29 marca. Przypomnę, że umowa została podpisana w listopadzie ubiegłego roku i ten warunek był wprowadzony po to, aby wykonawca nie mógł wejść od razu na plac budowy, ponieważ prowadzone były jeszcze roboty na ulicy Sienkiewicza – mówi Tomasz Mroczek, naczelnik wydziału infrastruktury i rozwoju powiatu.

– Najważniejszym elementem jest wymiana nawierzchni na całej szerokości jezdni. Elementem, który zostanie wykonany, jadąc w kierunku skrzyżowania z ulicą Polną, będzie wymiana chodnika po prawej stronie, a po lewej wykonanie drogi dla rowerzystów i pieszych. Dodatkowo w ramach zadania zostanie wymienione oświetlenie. W zakresie inwestycji jest również wymiana wszystkich przykanalików odwodnienia i wpustów deszczowych. Tych wpustów też dołożymy, żeby poprawić odwodnienie ulicy – mówi naczelnik Tomasz Mroczek.

Do tej pory wykonawca nie złożył projektu czasowej organizacji ruchu na czas remontu. Nie wiadomo zatem z jakimi utrudnieniami dla kierowców wiązać się będzie modernizacja tego odcinka. Starostwo optowało za częściowym zamknięciem drogi.

– My jako zarządca tej drogi powiatowej wskazywaliśmy, żeby jej nie zamykać i dopuścić do połówkowego zamknięcia, żeby np. wprowadzić ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną, ale to jeszcze nie zostało rozstrzygnięte – mówi Tomasz Mroczek.

Samorząd powiatowy na inwestycję, którą oszacował na 3 miliony 270 tysięcy złotych uzyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg niemal 2 miliony złotych. Zgodnie z umową wykonawca będzie miał 4 miesiące na realizację zadania.

/mor/

Ważne wydarzenia