Pierwsze autobusy wróciły na ulicę Sienkiewicza. Kiedy wrócą pozostałe?

1 lutego na ulicę Sienkiewicza po remoncie wróciła część miejskich autobusów. Chodzi o linie nr 6, 9, 12 i 13. Linie nr 1, 10 oraz 11, które także kursowały tą ulicą, na razie zachowają zmienioną trasę przez ulicę Waryńskiego. A to przez trwające i planowane remonty na innych drogach w mieście.

Najwcześniej na swoją starą trasę, w tym ulicę Sienkiewicza, wróci linia nr 11. Konieczne do tego jest otwarcie skrzyżowania ulicy Radwana z ulicą Polną, gdzie drogowcy muszą jeszcze ułożyć ostatnią warstwę nawierzchni. Do tego wykonawca potrzebuje stabilnej pogody z dodatnią temperaturą przez przynajmniej tydzień.
Najwcześniej na swoją starą trasę, w tym ulicę Sienkiewicza, wróci linia nr 11. Konieczne do tego jest otwarcie skrzyżowania ulicy Radwana z ulicą Polną, gdzie drogowcy muszą jeszcze ułożyć ostatnią warstwę nawierzchni. Do tego wykonawca potrzebuje stabilnej pogody z dodatnią temperaturą przez przynajmniej tydzień. – Najprawdopodobniej będzie to do końca lutego, ale wszystko zależy od pogody i firmy, która remontuje to skrzyżowanie – informuje prezes Kateusz.
Z kolei linie 10 i 11 będą mogły wrócić na dawne trasy dopiero po zakończeniu remontu ulicy Radwana, czyli jesienią tego roku.

/mag/

Ważne wydarzenia