Umowy o dotacje na remonty kilku dróg w mieście podpisane

fot. um.ostrowiec.pl

We wtorek,  wojewoda świętokrzyski podpisał umowy o dofinansowaniu inwestycji drogowych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg z przedstawicielami 73 gmin i powiatów regionu. Samorządy mogą już szukać wykonawców tych inwestycji.

– Gmina Ostrowiec Świętokrzyski jest jednym z większych beneficjentów tej edycji programu w województwie. Dużą inwestycją będzie przebudowa ulicy Szkolnej, która otrzymała 3,5 miliona złotych dofinansowania. Jest również remont ulicy Jasnej oraz Wroniej, które zostały wsparte kwotami prawie 2 miliony i nieco ponad 1 milion złotych  – informuje Angelina Kosiek, rzeczniczka wojewody świętokrzyskiego.

Gmina Ostrowiec, dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 1 miliona złotych wyremontuje też ulicę Browarną.

Na liście podstawowej programu znalazło się też największe z zadań gminy – budowa ulicy Północnej od ulicy Las Rzeczki do ulicy lłżeckiej. Samorząd na budowę blisko 900 metrowy odcinka drogi o szacowanej wartości ponad 13 milionów złotych ma szansę otrzymać 9 milionów dotacji. – Tej umowy jeszcze nie podpisaliśmy, ponieważ to zadanie jeszcze nie ma pełnego dofinansowania. Na razie mamy około 9 milionów dofinansowania, podczas, gdy dofinansowanie 80-procentowe to kwota ponad 10,5 miliona złotych – wyjaśnia Krzysztof Kowalski, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego. Mówi, że w programie po przetargach wolne środki prawie na pewno się pojawią.

Cztery kolejne wnioski o dotacje są na liście rezerwowej i też czekają na oszczędności. – Na pierwszym miejscu listy rezerwowej jest budowa ulicy Miodowej, na drugim miejscu jest budowa ulicy Zwierzynieckiej. Na trzynastej pozycji jest ulica Spółdzielcza, a najniżej jest ulica Górna, która znalazła się na 23 miejscu – wymienia wiceprezydent Kowalski. Podkreśla, że ulica Spółdzielcza i tak zostanie wyremontowana, bo została ujęta w innym zadaniu gminy, na które ogłoszony już został przetarg.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia