Starachowice trzecim najpiękniej oświetlonym miastem w Polsce

fot. facebook Marka Materka

Starachowice zajęły trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie na najpiękniej oświetlone miasto. Organizuje go od kilku lat spółka Energa. Niespełna dwa tygodnie temu miasto otrzymało tytuł 'Świetlnej Stolicy’ województwa świętokrzyskiego.

– 1 miejsce w województwie i trzecie w Polsce to dla nas ogromna satysfakcja i zaszczyt, który wynika z ogromnego zaangażowania mieszkańców i przyjaciół Starachowic, którzy głosowali w tym plebiscycie w okresie świąt Bożego Narodzenia. Mam nadzieję, że w kolejnych latach Starachowice będą mogły w tym plebiscycie zwyciężać, bo będziemy starali się o to, aby miasto w okresie świątecznym pięknie wyglądało -mówi prezydent Marek Materek.

Na Starachowice w finałowej fazie konkursu 'Świeć się z Energą” zagłosowało ponad 9 tysięcy internautów pokonując m.in. Łódź, Poznań, Płock czy Koszalin.
Główną nagrodę w konkursie zdobyła Legnica w województwie dolnośląskim, na którą zagłosowało 45 tysięcy osób. W nagrodę otrzyma sprzęt AGD o wartości 20 000 zł z przeznaczeniem na cele charytatywne. Starachowice odbiorą urządzenia AGD o wartości 10 tysięcy złotych. O tym, do jakiej organizacji pozarządowej czy jednostki pomocowej trafi ten sprzęt – w najbliższym czasie zdecyduje urząd miasta.

/mor/

Ważne wydarzenia