Blisko otwarcia skrzyżowania ulic Radwana i Polnej. Wiemy, gdzie później będą się skupiały roboty na 754

Na udrożnienie skrzyżowania ulic Radwana i Polnej mieszkańcy miasta muszą jeszcze chwilę poczekać. Drogowcy wykonali już wszystkie roboty, które pozwalają ułożyć nawierzchnię, ale potrzebują do tego jeszcze stabilnej pogody.

– Do zakończenia tych prac potrzebujemy 7-8 dni pogody z dodatnią temperaturą i bez opadów, co pozwoli nam na ułożenie nawierzchni bitumicznej –
mówi Tomasz Banaś, rzecznik prasowy Mota Engil, która jest wykonawcą trwającej przebudowy drogi 754 od mostu do ulicy Bałtowskiej.

Skrzyżowanie Radwana i Polnej najpóźniej do końca lutego zostanie udrożnione w taki sam sposób, jak odbywa się ruch na skrzyżowaniu Radwana z Aleją Jana Pawła II.

Krótko po tym roboty przeniosą na skrzyżowanie Okólnej, Denkowskiej i Słowackiego, gdzie ustawione jest rondo. – Zamykanie wlotów na to rondo planujemy wczesną wiosną. Te zamykania będą etapowane. Na pewno nie będziemy zamykać wszystkich wlotów w jednym czasie. O terminach i organizacji ruchu będziemy informować bliżej ich wdrażania – zapowiada rzecznik Banaś.

Roboty są prowadzone równolegle na wielu odcinkach remontowanej drogi. Drogowcy rozpoczęli budowę schodów do wieżowców przy Radwana od strony osiedla Ogrody. Na Alei 3 Maja trwają prace brukarskie. Stabilna pogoda bez mrozów i opadów potrzebna jest też przy budowie mostu. -Sprzyjające warunki pogodowe umożliwią nam betonowanie przygotowanej płyty ustroju nośnego mostu, co w dalszej perspektywie pozwoli nam na montaż konstrukcji stalowych pylonu. Ten etap został zaplanowany na przełom stycznia i lutego i drugi na przełom lutego i marca – informuje Tomasz Banaś.

Ostatnia warstwa ścieralna nawierzchni na całym odcinku drogi 754 planowana jest do położenia na przełomie maja i czerwca. Termin zakończenia inwestycji to 27 września tego roku.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia