Autobusy MZK wracają na ulicę Sienkiewicza. Wiemy kiedy

Na tę informację czeka wielu mieszkańców Ostrowca. Autobusy komunikacji miejskiej wrócą na wyremontowaną ulicę Sienkiewicza z początkiem lutego. Uwaga, nie wszystkie linie.

– 1 lutego zostanie przywrócony ruch autobusowy na ulicy Sienkiewicza dla linii nr 6, 9, 12 i 13. Przed remontem ulicą Sienkiewicza kursowały także linie 1, 10 i 11, ale one na razie nie wrócą na poprzednią trasę i nadal będą jeździć ulicą Waryńskiego, ponieważ w najbliższym czasie zamknięta będzie ulica Mickiewicza od skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza do Polnej – zapowiada Jarosław Kateusz, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Spółka pierwotnie zamierzała wrócić z kursami autobusów na Sienkiewicza w połowie lutego, czyli na krótko po formalnym odbiorze inwestycji i otwarciu dla ruchu skrzyżowania ulic Polnej i Radwana. Prace na tym skrzyżowaniu nie zostały jednak zakończone przez pogodę i mróz. Krzyżówka nadal jest częściowo zamknięta. – Przygotowanie zmian w kursach autobusów wymaga czasu. Nie da się tego zrobić tak szybko, jak chcieliby mieszkańcy – mówi prezes Kateusz. – Zanim puścimy autobusy nowymi trasami musimy uzyskać zezwolenia i ten cały proces trwa przynajmniej dwa tygodnie – dodaje.

Informacji o powrocie niektórych linii na wyremontowaną ulicę Sienkiewicza szukajcie na stronie internetowej spółki. Mają też zostać wywieszone na przystankach na kilka dni przed 1 lutego.

/mag/

Ważne wydarzenia