Bronek zainauguruje sezon studniówkowy ostrowieckich szkół

Jutro (13.01) rozpoczyna się sezon studniówkowy dla uczniów ostatnich klas ostrowieckich liceów i techników. Pierwsi 100 dni do matury świętować będą uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Władysława Broniewskiego.

– To będzie niezapomniana impreza. Każdy się długo przygotowywał, a ja już się nie mogę doczekać. Stres jest związany z tym, że po studniówce zostanie już tylko 100 dni do matury – mówiła Maja z 4a. – Jestem gotowa, wszystko mam dopięte na ostatni guzik i nie mogę się już doczekać tej zabawy. Swoją kreację mam już od maja, wybierałam ją przez kilka dni, ale w końcu udało wybrać się tę idealną – mówiła Radiu Ostrowiec Aleksandra z 4a.

Studniówka to znaczący wydatek. Maturzystki podliczyły, że trzeba być przygotowanym na kwotę około 1000 zł. Oprócz opłaty za miejsce w lokalu zapłacić trzeba za sukienkę, buty, fryzjera i kosmetyki. W Ostrowcu od wielu lat nie organizuje się studniówek w szkołach, tylko w domach weselnych, restauracjach i hotelach. W tym roku najpopularniejszym miejscem na studniówkę jest Restauracja 'Bałtowski Zapiecek’, w którym zaplanowano 4 takie imprezy.
Niezmiennie każdą studniówkę otwiera tradycyjny polonez, który podkreśla jej niepowtarzalny charakter.

– Można powiedzieć, że to jest taki mały ślub. Chodzi o powagę, wystrój i oprawę – ocenia Kamil, maturzysta z 'Bronka’.

Do studniówki przygotowują się też inne ostrowieckie szkoły. Anna Trojanowska, dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu zaznacza, że dla nauczycieli bal przedmaturalny to wieczór pełen emocji i wzruszeń.

– Niektórych uczniów znam już od 6 klasy, bo wtedy zaczynają u nas naukę. Kiedy spojrzymy na zdjęcia i porównamy te dzieci z 6 klasy do tych poważnych maturzystów, pięknie ubranych na studniówce, dojrzałych i dorosłych ludzi to niewątpliwie jest to coś wyjątkowego – mówi Anna Trojanowska.

Bal maturzystów SMS-u odbędzie się 26 stycznia w Restauracji 'Gościna u Pawła’. Sezon studniówkowy zakończy 10 lutego LO nr I im. Stanisława Staszica.

/mor/

Ważne wydarzenia