Jak dobierać kolory ubrań? Garść wskazówek

trampki Converse

Każdemu zdarzyło się choć raz stanąć przed lustrem i zastanawiać się, czy w tej stylizacji coś jest nie tak. Zazwyczaj przyczyną tej niepewności są niedopasowane barwy tkanin czy akcesoriów. Sprawdź, w jaki sposób dobierać kolory ubrań na co dzień.

Barwne stylizacje a pory roku

Każda pora roku wymaga doboru odpowiednich warstw ubrań. Zmiana warunków atmosferycznych przyczynia się również do zmiany palety barw w otaczającym Cię świecie. Tym samym wybierasz inne zestawy kolorystyczne zimą, a na inne zdecydujesz się latem. Jeżeli będziesz kierować się zasadą dostosowania garderoby do krajobrazu na zewnątrz, Twoje outfity nabiorą stylowego wydźwięku. Pamiętaj jednak, aby nie pozostawać przy jednym odcieniu, a eksperymentować w wielu kierunkach.

Stylizacje powinny być dopasowane do pory roku zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Przykładowo damski outfit wiosną może składać się z klasycznych sneakersów. Do tego sprawdzą się denimowe jeansy. Na wierzch możesz zarzucić lekki zielony płaszcz, który idealnie sprawdzi się na tle powracającej do życia przyrody. Męska stylówka również może zacząć się od sportowego obuwia. Do tego dodaj jeansy oraz bluzę dresową. Jeżeli nie masz takiej w swojej szafie, możesz przykładowo wybrać modne bluzy Carhartt.

Czy koło kolorów sprawdza się w modzie?

Za jedną z lepszych wskazówek dla osób, które zaczynają przygodę z modą, okazuje się koło kolorów. Opiera się ono na zasadzie pokrewieństwa barw występującej nie tylko w modzie, ale także w fotografii, aranżacji wnętrz czy innych aktywnościach związanych z designem. To pewnego rodzaju paleta barw, która obejmuje różne ich odcienie. Jeżeli leżą one po przeciwnych stronach, wtedy ich dopasowanie jest największe.

Jeżeli tworzysz stylizacje na bazie koła kolorów, początkowo możesz wątpić w jego skuteczność. Jednak nie martw się, odpowiednie dodatki i opanowanie potrafią zdziałać cuda. Przykładowo na kole kolorów przeciwne sobie są granat i pomarańcz. Tym samym kreując outfit, sięgając po granatowe trampki Converse, możesz dodać do nich pomarańczową kurtkę lub płaszcz. Pozostałe elementy niech bazują na motywie granatu lub klasycznej czerni czy bieli. Unikaj przesycenia oboma kolorami z koła, aby uzyskać wymarzony efekt.

Jak dobierać kolory ubrań w indywidualny sposób?

Każdy ma swój indywidualny styl, tym samym uniwersalne zasady nie zawsze muszą dotyczyć właśnie Ciebie. Postaraj się zidentyfikować swój sposób ubierania na co dzień i przypisać go do określonej grupy. Dzięki temu dowiesz się, jakie motywy i barwy dominują w większości outfitów danego gatunku. Przykładowo osoby stawiające na podejście monochromatyczne, wybierają do jednej stylizacje ubrania i akcesoria w różnych odcieniach danego koloru.

Dobierania kolorów w stylizacjach nie jest proste, dlatego warto stale eksperymentować. Po pewnym czasie znajdziesz rozwiązanie dopasowane do twoich potrzeb. Jeżeli nie wiesz, od czego zacząć postaw na klasyki modowe, czyli czerń i biel, które spotkasz między innymi w obuwiu takim jak buty adidas Terrex.

Podziel się

Ważne wydarzenia