O braku spójnych planów budowy dróg w regionie porozmawiają w Ostrowcu

zdjęcie poglądowe

Inwestycje drogowe realizowane w regionie przez różnych zarządców dróg są niespójne – uważa przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Arkadiusz Bąk. W najbliższym czasie zapowiada organizację cyklu spotkań z drogowcami, samorządowcami i mieszkańcami, którzy mają swoje uwagi i potrzeby. Pierwsze z nich odbędzie się w poniedziałek 11 grudnia o godz. 14:00 w Ostrowieckim Browarze Kultury.

– Doszedłem do wniosku, że trzeba się spotkać z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, Świętokrzyskim Zarządem Dróg i naszymi samorządowcami, żeby porozmawiać o potrzebie współpracy. Uznałem, że najlepszym miejscem na takie pierwsze spotkanie jest Ostrowiec Świętokrzyski i porozmawiamy o sytuacji drogowej w północno-wschodniej części województwa – mówi Arkadiusz Bąk.

Za przykład nielogicznego planowania budowy sieci dróg podaje północną obwodnicę Ostrowca od Rutki do Jacentowa, która nie będzie szybką drogą dwupasmową, czego domagają się przedsiębiorcy i nie połączy miasta z innymi drogami szybkiego ruchu – ani od strony Opatowa ani Starachowic.
Wskazuje też, że po ewentualnej budowie obwodnicy miasta swoją kategorię straci część 9-tki w Ostrowcu. Wiadukt nad torami stałby się drogą wojewódzką i to na samorząd województwa może spaść wizja jego przebudowy lub remontu w przyszłości, a samorząd właśnie wyłożył 50 milionów złotych na modernizację dalszego odcinka od mostu na Kamiennej do ulicy Bałtowskiej. Tematów do wspólnych rozmów i ustaleń ma być więcej, a wnioski mają zostać przedstawione nowemu rządowi.

Spotkanie – przypomnę – będzie otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Rozpocznie się w poniedziałek, 11 grudnia o godz. 14:00 w Ostrowieckim Browarze Kultury.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia