Zabrał kartę bankową, wykradł z niej ponad trzy tysiące i został zatrzymany. Grozi mu 10 lat więzienia

Poszukiwany od sierpnia przez policję sprawca kradzieży karty bankowej został wczoraj zatrzymany przez ostrowieckich funkcjonariuszy. Złodziejem okazał się 40-letni ostrowczanin, który podczas spotkania towarzyskiego miał zabrać kartę 66-latkowi.

– Mężczyzna utratę karty zauważył po kilku dniach, gdy będąc w sklepie chciał zapłacić za produkty i nie mógł tego zrobić. Udał się wtedy do swojego banku, gdzie dowiedział się, że jego zguba znalazła już nowego właściciela i ustalił wraz z pracownikiem banku, że nowy właściciel karty dokonał dwóch transakcji kartą oraz siedmiu wypłat z bankomatu na łączną kwotę 3500 złotych – relacjonuje Ewelina Wrzesień, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu.

Teraz sprawca stanie przed sądem.

– Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy ustalili i zatrzymali sprawcę tych przestępstw. Okazał się nim 40-letni ostrowczanin. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty kradzieży karty bankomatowej i włamania się na rachunek bankowy. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności – informuje Ewelina Wrzesień.

/mor/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia