Sezon na… narty. Pierwsza w regionie startuje Szwajcaria Bałtowska

Fot. Bałtowski Kompleks Turystyczny

W Szwajcarii Bałtowskiej rozpoczęło się naśnieżanie stoków. Opady śniegu i minusowe temperatury sprawiły, że już w ten weekend będzie można poszusować na nartach.

– W tę sobotę otwieramy naszą stację narciarską. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów oddamy dwie trasy zjazdowe na stoku z wyciągiem orczykowym oraz oślą łączkę dla początkujących narciarzy – zapowiada Żaneta Choinka z działu marketingu Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.
Czynne będą wypożyczalnie sprzętu sportowego. Jeżeli ktoś nie ma nart, butów narciarskich, snowboardu, czy łyżew nie musi się martwic, bo na miejscu dostępne są wszystkie możliwe rozmiary. W tym sezonie wypożyczalnia zostały doposażone w 700 nowych kompletów nart oraz 200 nowych desek snowboardowych renomowanych firm. Żeby chętni nie stali w długich kolejkach otwartych będzie 6 punktów wydawania nart i jeden punkt serwisowy.
A na początek sezonu, właściciele stacji przygotowali niespodziankę dla miłośników jazdy na nartach.

– Do 30 listopada karnety czasowe na stok można zakupić 50 procent taniej, ale sprzedaż tych karnetów w promocyjnej cenie odbywa się tylko online – podkreśla Żaneta Choinka.
Stok w sobotę czynny będzie w godz. 9-20 , a w niedzielę 9 – 19. Z kolei naturalne lodowisko pod dachem otwarte zostanie w piątek już o godz. 14. Na najmłodszych w Bałtowie codziennie czeka Święty Mikołaj.

– Tych, którzy jeszcze nie spotkali się ze Świętym Mikołajem zapraszamy do naszej nowej, baśniowej chaty, która znajduje się tuż nad Osadą Elfów. Święty Mikołaj urzęduje w swojej chacie codziennie, a weekendy zaprasza już od godz. 11. Zapraszamy także do spotkania z Elfami, które szaleją w swojej osadzie. Tam zapraszają do zabawy i różnych aktywności ruchowych – mówi Żaneta Choinka. W chacie Świętego Mikołaja dzieci mogą wziąć udział w warsztatach kreatywnych ze zdobienia świątecznych pierników i ozdób, które później można zabrać ze sobą do domu i udekorować nimi – na przykład – choinkę.

A wszystkie bieżące informacje dotyczące atrakcji Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego znaleźć można na ich stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia