Ostrowieccy policjanci złapali złodzieja, którego wizerunek udostępnili w sieci

Ostrowieccy policjanci zatrzymali wczoraj (28.11) 27-letniego sprawcę kradzieży roweru, którego wizerunek podobnie jak dwójki innych złodziei kilka tygodni temu na swojej stronie internetowej udostępniła Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu. Rower został skradziony sprzed budynku Zespołu Szkół Numer 3. 

– Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich dotarli do 27-latka, odpowiedzialnego za kradzież roweru w drugiej połowie września, którego wartość pokrzywdzony określił na kwotę 3 tysięcy złotych – relacjonuje Ewelina Wrzesień, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Teraz mężczyzna stanie przed sądem.

– Mężczyzna został dowieziony do aresztu ostrowieckiej komendy i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty kradzieży roweru do której się przyznał i teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – mówi policjantka.

Rzeczniczka policji dodaje, że 27-latka policjantom udało złapać się dzięki działaniom operacyjnym kryminalnych, bo nikt nie zgłosił się z informacją, że rozpoznaje sprawców.
Dwóch pozostałych złodziei wciąż jest na wolności. Przypomnę, że ci – 18 września w jednej z ostrowieckich drogerii ukradli kosmetyki o wartości 4,5 tysiąca złotych.

/mor/

Podziel się

Ważne wydarzenia