Są plany na nowoczesny PSZOK w Kunowie

fot. facebook Lech Łodej

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kunowie doczeka się gruntownej modernizacji. Decyzję o pozwoleniu na budowę wydało ostrowieckie starostwo powiatowe.

Na terenie PSZOK-u obecnie znajdują się dwa budynki, z których jeden jest w bardzo złym stanie technicznym dlatego zostanie wyburzony, a w jego miejscu powstanie ścieżka edukacyjna dla dzieci. Drugi z budynków zostanie ocieplony, mogą w nim zostać wygospodarowane nowe pomieszczenia dla pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej. Samorząd zadba też o dojazd do nowego PSZOK-u.

– Na pewno będziemy przebudowywać całą drogę dojazdową do PSZOK-u. Zrobimy to włącznie z likwidacją rowów odwadniających i budową chodnika dla pieszych – mówi Małgorzata Mazur, kierownik referatu infrastruktury i gospodarki przestrzennej Urzędu Gminy w Kunowie.

W planach jest również stworzenie jedenastu miejsc parkingowych. Wybudowana zostanie wiata i rampa załadunkowa, pojawi się również waga o nośności do 50 ton. Zamontowany zostanie monitoring. Na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne.

– Wreszcie ten teren zostanie doprowadzony do godnego XXI wieku stanu. Będzie to dobrze wyglądający, funkcjonalny i prawidłowo działający PSZOK, ze wszystkimi potrzebnymi elementami infrastruktury.

Koszt inwestycji może wynieść ponad 2 miliony. Gmina chce sięgnąć po dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.
Nowoczesny PSZOK w Kunowie ma być gotowy w 2025 roku.

/mor/

Ważne wydarzenia