Kolejni pijani kierowcy oraz rowerzyści zatrzymani przez policję w powiecie

Wczoraj informowaliśmy o dwóch pijanych kierowcach zatrzymanych w gminie Waśniów i Kunów, a dziś mamy kolejnych, którzy po alkoholu wsiedli za kółko. Wśród czterech zatrzymanych trzej to rowerzyści. Jako pierwszy wieczorem w Szewnie 'wpadł’ 63-letni mieszkaniec Bodzechowa.

– Jak ustalili mundurowi mężczyzna kierował pojazdem marki Renault mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości 63-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi – relacjonuje Ewelina Wrzesień rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu. Później 'drogówka’ złapała dwóch rowerzystów.

– W miejscowości Denków stróże prawa zatrzymali do kontroli drogowej 23-letniego rowerzystę. Ostrowczanin zdecydował się kierować swoim jednośladem mając 2,7 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia na ul. Ostrowieckiej w Kunowie mundurowi podjęli interwencję wobec 30-latka, który również popełnił to samo wykroczenie. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Pawłów kierował swoim jednośladem mając blisko 1 promil alkoholu – mówi Ewelina Wrzesień. Obaj zostali ukarani mandatami w wysokości 2500 tys. zł. Ostatnim zatrzymanym rowerzystą okazał się mieszkaniec Ostrowca.

– Do grona nieodpowiedzialnych kierujących dołączył 58-letni rowerzysta. Mężczyzna kierował jednośladem na ul. Ostrowieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim w stanie po użyciu alkoholu. Został on ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych – mówi Ewelina Wrzesień. I zaznacza, że pijani kierowcy i rowerzyści mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Dodaje też, że mimo zmian w taryfikatorze w 2022 roku i znaczącym podwyższeniu mandatów na drogi wciąż wyrusza wielu nietrzeźwych.

– Należy zauważyć, że kierujący, którzy wsiadają za kierownicę pojazdu pod wpływem są po prostu nieodpowiedzialni. Nie zdają sobie sprawy, że niezwykle częstą przyczyną wypadków jest właśnie jazda w stanie nietrzeźwości – ocenia rzeczniczka Wrzesień.

A dziś na ostrowieckich drogach kolejne patrole będą kontrolować kierowców.

/mor/

Ważne wydarzenia