Jest umowa na budowę drogi Kunów-Janik. Roboty rozpoczną się na wiosnę

Najpóźniej w drugiej połowie sierpnia droga z Kunowa do Janika przez Kolonię Inwalidzką i Podlubienik będzie miała nową nawierzchnię. We wtorek, 21 listopada w starostwie powiatowym podpisana została umowa z wybranym w przetargu wykonawcą, firmą Budromost ze Starachowic.

– To będzie odcinek, który będzie realizowany od zakończonego przed rokiem remontu przy ulicy Okrężnej do początku strefy kolejowej przy ulicy Grabowieckiej – wyjaśnia Tomasz Mroczek, naczelnik wydziału infrastruktury i rozwoju powiatu.
Remont blisko 3-kilometrowego odcinka drogi obejmie wymianę nawierzchni z odtworzeniem rowów i zjazdów. Utwardzone będą pobocza. – To jest piękny teren północnej części gminy, gdzie mieszkańcy bardzo chętnie spacerują, jeżdżą na rowerach. Bardzo cieszymy się, że ta nakładka będzie zrobiona, bo na niektórych odcinkach nawierzchnia była dramatycznie zła – zaznacza Lech Łodej, burmistrz Kunowa.
Inwestycja kosztować będzie 3 miliony 650 tysięcy, a starostwo pozyskało na jej realizację dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 2 milionów 190 tysięcy złotych. Pozostałą kwotę, po połowie zapłacą powiat i gmina Kunów.
– Prawdopodobnie to zadanie będzie rozpoczęte na wiosnę 2024 roku i do końca lipca powinny zostać wykonane roboty – zapowiada naczelnik Mroczek. Inwestycja będzie realizowana połówkami i droga nie zostanie zamknięta.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia