Na nadzwyczajnej sesji spotkają się dziś radni miejscy. W porządku obrad 3 uchwały

Dziś o 15.00 na krótkiej, nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego spotkają się radni miejscy. W porządku obrad 3 uchwały, w tym upoważnienie prezydenta miasta do złożenia wniosku o dofinansowanie z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko dla budowanego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Trwająca inwestycja ma już dotację z Polskiego Ładu, ale oprócz samego punktu przy ulicy Samsonowicza, cały system ma być rozbudowany o mobilne punkty PSZOK, czyli pojazdy, które będą odbierać selektywne odpady z różnych punktów w mieście, zgodnie z ustalonym harmonogramem. -Chcielibyśmy dodatkowo kupić kontenery na odpady segregowane na teren PSZOK, wózek widłowy, wymienić kosze na takie odpady na terenie miasta i w obiektach użyteczności publicznej. Będziemy chcieli także przeprowadzić kampanię edukacyjno-informacyjną oraz zakupić poidełka do naszych szkół, żeby ograniczać ilość plastiku – wyjaśnia Dominik Smoliński, naczelnik Wydziału Planowania i Rozwoju w mieście.

Wniosek o dotacje w wysokości 10 milionów złotych miasto chce złożyć jeszcze w tym roku. Cała inwestycja o wartości 23 milionów złotych, na którą miasto wcześniej pozyskało dotacje z Polskiego Ładu, zostałaby zrealizowana przy wkładzie własnym w wysokości 3,5 miliona złotych. Jeżeli miasto nie uzyska dotacji, planuje zaciągnąć w roku przyszłym kredyt.

W porządku dzisiejszych obrad są jeszcze zmiany budżetowe. – Będziemy na przykład wydatkować środki dla Straży Miejskiej na zakup samochodu. Tam są zapewnione środki w kwocie 230 tysięcy złotych na ten cel – mówi Irena Renduda-Dudek, przewodnicząca Rady Miasta. Większość zmian – jak zaznacza – ma charakter techniczny i porządkujący finanse miasta przed końcem roku.
Pod koniec grudnia radni będą dyskutować nad projektem przyszłorocznego budżetu.
Dzisiejsze obrady, jak zawsze, można śledzić w internecie.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia