„Barbarzyński” pokaz taneczno-muzyczny w Kinie Etiuda

Choć czasy barbarzyńskie często mogą kojarzyć się głównie z rozlewem krwi i bezwzględnymi bitwami, to artyści Kieleckiego Teatru Tańca starają się odmienić ten obraz. 21 listopada we wtorek w Kinie Etiuda w dawnym ZDK kieleccy aktorzy zaprezentują widowisko taneczno-muzyczne Barbaricum czyli spektakl nawiązujący do czasów, w których Europą władały plemiona barbarzyńskie.

– To świetny taniec z genialną choreografią Artura Grabarczyka. Tańcowi będzie towarzyszył zespół muzyczny DYM z ekspresyjnym Piotrem Stefańskim i Emilią Tuśnio. Widowisko przeniesie uczestników do czasów barbarzyńskich – mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. I dodaje, że w spektaklu mieszają się wątki miłosne, magiczne i rytualne przetworzone artystycznie z elementami historycznymi. Barbaricum to również niepowtarzalny pokaz świateł.

– Reżyserię świateł stworzył dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca. Światło na pewno będzie odgrywać znacząco rolę, bo te widowiska to jest światło, dźwięk i aspekt wizualny i to wszystko będziemy mogli na scenie zobaczyć – Mówi Jacek Kowalczyk.

Początek spektaklu zaplanowano na godzinę 19
A bilety w cenie od 20 złotych do nabycia w Ostrowieckim Browarze Kultury, Centrum Tradycji Hutnictwa oraz w internecie.

/mor/

Podziel się

Ważne wydarzenia