Wystawa „O matmo!” zawita do podstawówki w Baćkowicach

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Baćkowicach w powiecie opatowskim przetestują najnowszą mobilną wystawę Centrum Nauki Kopernik 'O matmo!”. Jutro (16 listopada) oraz w piątek 17 listopada dzieci będą miały okazję poznać praktyczną stronę matematyki za sprawą nowoczesnych eksponatów.

– To są takie stacje doświadczalne, łatwe w transporcie i można na nich samodzielnie poeksperymentować. Można sprawdzić swoją pamięć, można zobaczyć figury geometryczne w przestrzeni. Przy każdym stanowisku na dzieci czeka inne doświadczenie – mówi Katarzyna Nowicka, rzeczniczka Centrum Nauki Kopernik.

Wystawa 'O matmo!”, została zaprojektowana i zrealizowana przez zespół specjalistów z Centrum Nauki Kopernik. Wszyscy pracowali nad tym, by pokazać, że matematyka to nie tylko liczby, ale także fascynująca przygoda.

– Matematyka posiada złą sławę najmniej lubianego przedmiotu wśród uczniów. My w Centrum Nauki Kopernik postanowiliśmy zrobić taką wystawę, która prezentuje piękną, ciekawą i mało skomplikowaną stronę matematyki. Zatem stworzyliśmy zestaw eksponatów, dzięki któremu dzieci mogą „złapać” matematycznego bakcyla – mówi Katarzyna Nowicka.

Oprócz wystawy na dzieci ze Szkoły Podstawowej w Baćkowicach czeka szereg matematycznych atrakcji przygotowanych przez placówkę. Jutro (16.11) odbędzie się konkurs na najlepsze matematyczne przebranie, a dzień później w trzyminutowych zmaganiach z tabliczką mnożenia szkoła wyłoni „mistrza tabliczki mnożenia”.

/mor/

Ważne wydarzenia