Wyjechał z parkingu, uderzył w płot, a potem w samochód ciężarowy

Wczoraj (14.11) po godzinie 17 na ulicy Sienkiewicza w Opatowie doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego. 56 letni mieszkaniec powiatu opatowskiego, wyjeżdżając z parkingu najpierw uderzył w ogrodzenie, a później w inny pojazd.

– Kierujący peugeotem podczas wyjeżdżania z parkingu na drogę krajową najpierw uderzył w ogrodzenie, a następnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 33-latkowi, który kierował pojazdem ciężarowym czym doprowadził do zderzenia się pojazdów. Kierujący peugeotem przed przyjazdem służb uciekł z miejsca zdarzenia. Po kilkunastu minutach znaleźli go dzielnicowi – relacjonuje Katarzyna Czesna – Wójcik, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Opatowie.

Jak się później okazało ucieczka 56-latka z miejsca zdarzenia nie była bezcelowa…

– Jak się później okazało, mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że ma w organizmie 2,3 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Noc spędził w policyjnej celi.  Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, wysokie kary finansowe oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów – mówi Katarzyna Czesna – Wójcik. I dodaje, że żaden z uczestników wypadku nie odniósł żadnych obrażeń.

/mor/

 

Ważne wydarzenia