Miejskie i powiatowe urzędy w piątek będą zamknięte

W najbliższy piątek nie załatwimy wielu spraw w urzędach. Zamknięty będzie ostrowiecki magistrat, w tym Biuro Obsługi Interesanta oraz kasy, a także Urząd Stanu Cywilnego i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

– Nasi pracownicy odbierają w piątek należny dzień wolny od pracy, czyli 11 listopada, który w tym roku przypada w sobotę – wyjaśnia Anna Niedbała, sekretarz miasta. – Wynika to oczywiście z uregulowań Kodeksu Pracy i dotyczy oczywiście pracowników wszystkich zakładów pracy, nie tylko urzędów. My zdecydowaliśmy, że dzień wolny wszyscy odbieramy jednego dnia – dodaje.

W ostrowieckim urzędzie miasta i jednostkach podległych zapadła decyzja, że dzień wolny zostanie oddany we wskazanym dniu, czyli właśnie w piątek. Na identyczne rozwiązanie zdecydowały się władze powiatu ostrowieckiego. Nieczynne w piątek będzie starostwo, jak również Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatowy Urząd Pracy.

Pracownicy urzędów w Bałtowie, Bodzechowie, Ćmielowie, Kunowie i Waśniowie przysługujący dzień wolny odbierają indywidualnie, w wybrany przez siebie dzień, w związku z tym urzędy te w piątek będą pracować normalnie.

/mag/

Ważne wydarzenia