Budynek urzędu gminy w Bałtowie czeka przebudowa

244 tysiące złotych będzie kosztować gminę Bałtów remont w budynku Urzędu Gminy w Bałtowie. Obejmie on między innymi przebudowę pomieszczeń zajmowanych dotychczas przez Pocztę Polską.

– Co najmniej 4 pomieszczenia będą nowe, pozyskane dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także zostaną wykonane dwie łazienki – jedna dla Poczty Polskiej, która będzie wynajmowała od nas lokal, a druga dla osób niepełnosprawnych. Przebudujemy korytarz tak, aby był szerszy – mówi wójt Hubert Żądło. Dodaje, że w planie jest też zagospodarowanie lokali zajmowanych dotąd przez GOPS na siedzibę Banku Spółdzielczego. Instytucja, jak wyjaśnia wójt Żądło, zamierza sprzedać zajmowany przez nią budynek, a za pomieszczenia najmowane w urzędzie będzie płacić czynsz.

Gmina Bałtów w 2021 roku otrzymała z budżetu państwa 500 tysięcy złotych za drugi w powiecie najwyższy przyrost poziomu zaszczepienia mieszkańców pełnym cyklem szczepień przeciwko COVID -19. Część z tych środków pokryje koszty remontu.
Umowę na remont wójt gminy podpisał z wykonawcą 2 listopada. Roboty mają się rozpocząć w grudniu, a firma ma pięć miesięcy na wykonanie inwestycji.

/mor/

Ważne wydarzenia