Nie zabierajmy na cmentarze dużych pieniędzy i wartościowych przedmiotów – apelują policjanci

W tłumie łatwo paść ofiarą złodziei. Przed Świętami Zmarłych, gdy gromadzimy się na cmentarzach, a wcześniej sprzątamy groby o rozwagę i czujność apelują policjanci.

– Wybierając się na cmentarz nie zabierajmy ze sobą większych kwot pieniędzy, biżuterii, czy też wartościowych przedmiotów, wielu dokumentów. Jeżeli musimy wziąć ze sobą pieniądze, ukryjmy je w wewnętrznych kieszeniach odzieży, torebek – mówi Ewelina Wrzesień, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przypomina, żeby zamknięte na zamek lub zatrzask torebki i saszetki nosić blisko ciała i nie zostawiać ich na ławkach czy grobach podczas porządkowania nagrobków. – Warto pamiętać o tym, żeby nie zostawiać wartościowych rzeczy na widoku w samochodach, bo to może prowokować do dokonania włamania do pojazdu – dodaje.
Policjantka apeluje też o pilnowanie dzieci i starszych, chorych bliskich, żeby nie zgubili się w tłumie. – Warto dać dzieciom i niesamodzielnym seniorom kartki z numerem telefonu do siebie – sugeruje Ewelina Wrzesień.

/mag/

Ważne wydarzenia