Pomysły na świąteczne dekoracje

Każdego roku tysiące ludzi na całym świecie czekają na święta Bożego Narodzenia. Choć za oknami mróz i śnieg, w sercach panuje radość. To czas rodzinnych spotkań, obdarowywania się prezentami i godzin spędzonych na rozmowach. Warto zadbać o otoczenie, które będzie nas wprowadzało w ten niesamowity nastrój.

Świąteczne dekoracje przekazywane z pokolenia na pokolenie

Gdyby zapytać dorosłych o ich wspomnienia z dzieciństwa, to w wielu rozmowach pojawiałby się zapach pierników i świątecznych potraw, jak również przygotowywanie dekoracji bożonarodzeniowych. Sporo z tych ostatnich jest przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Nie tylko jako gotowa forma, ale również jako umiejętność ich przygotowywania. Nawet małe dziecko poradzi sobie ze zrobieniem łańcucha z makaronu czy papierowej bombki. Warto zadbać nie tylko o przekazanie dzieciom tego, czego nauczyliśmy się w dzieciństwie. Ale także stworzyć własną tradycję przygotowywania takich dekoracji. Wystarczy kilka kolorowych butelek i małe lampki, które w nich umieścimy. Zyskamy ciekawą dekorację, która nie będzie kosztowała wiele, a jednocześnie damy dziecku radość, że mogło przygotować coś samodzielnie.

Choinka – obowiązkowa dekoracja

Są takie rzeczy, bez których nie potrafimy sobie wyobrazić świąt Bożego Narodzenia. Do takich obowiązkowych symboli tego czasu należy choinka. W jednych domach mała, w innych duża. U niektórych sztuczna, u innych żywa, ale każda niepowtarzalna. Warto porozmawiać ze wszystkimi domownikami, jak ma dokładnie wyglądać nasze drzewko. Czy w tym roku ma być przystrojona dekoracjami w jednym kolorze, czy może chcemy, aby pojawiły się na niej różnobarwne bombki? Możemy skorzystać z gotowych dekoracji, które na niej powiesimy, ale możemy zdecydować o samodzielnym przygotowaniu takich ozdób. Wówczas powinniśmy zaplanować już wcześniej, jakie dekoracje chcemy zrobić. Na ich wykonanie musimy przeznaczyć przynajmniej kilka godzin. Warto więc zacząć z odpowiednim wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że zdążymy.

Jakie ozdoby świąteczne wybrać?

Zarówno w stacjonarnych sklepach, jak i w internecie znajdziemy wiele propozycji na świąteczne dekoracje. Pierwszym krokiem będzie zastanowienie się, czy chcemy skorzystać z tego co oferują sklepy, czy szukamy inspiracji do samodzielnego przygotowania takich ozdób. Możemy zadbać, aby w naszym domu pojawił się wieniec wykonany z gałązek iglastych. Będzie on mógł być główną ozdobą stołu albo będziemy mogli go powiesić na drzwiach wejściowych. Jako dekorację stołu możemy wykorzystać serwetki, które będą miały kształt gwiazdek lub specjalnych kieszonek na sztućce. Jeżeli nie mamy pomysłu na dekoracje świąteczne, możemy szukać inspiracji na różnych stronach internetowych, w sklepach czy w gazetach. Jednak pamiętajmy, że to nam ma się podobać efekt końcowy. Nawet jeśli modne są dekoracje utrzymane w jednej tonacji kolorystycznej, my możemy pozwolić sobie na mieszankę kolorów, jeśli na taką mamy ochotę. Jeśli mamy dzieci, warto również ich wysłuchać. Możemy być zaskoczeni tym, jakie propozycje się od nich pojawią.

Podziel się

Ważne wydarzenia