Tragiczny wypadek w Grochociach. Nie żyje 23-letni kierowca. Stan pasażerów jest ciężki

fot.: Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego

To kolejny tragiczny wypadek z udziałem młodych ludzi w regionie. W minioną niedzielę, po godzinie 23.00 w miejscowości Grochocice Kolonia w gminie Ożarów na ogrodzeniu posesji roztrzaskał się osobowy volkswagen. Kierowca zginął na miejscu.

– W zdarzeniu brały udział cztery osoby. Kierujący pojazdem 23-letni mężczyzna, mimo wysiłków policjantów, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce, nie przeżył. W pojeździe było jeszcze trzech mężczyzn w wieku 21, 22 i 23 lat. Ci mężczyźni trafili do szpitali na terenie powiatu opatowskiego i sandomierskiego w stanie bardzo ciężkim – mówi Katarzyna Czesna-Wójcik, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Opatowie.

Służby na miejsce zdarzenia wezwał właściciel nieruchomości. Do wypadku doszło na prostym odcinku gminnej ulicy, około 100 metrów za zakrętem. Śledczy badają okoliczności i przyczyny, ale mogły nimi być śliska nawierzchnia i nadmierna prędkość. -Przeprowadziliśmy oględziny miejsca zdarzenia, oględziny pojazdu, które powinny dać odpowiedź na pytania o przyczynę tego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne ogrodzenie – dodaje.

Jeden z pasażerów samochodu był przytomny w chwili dotarcia służb na miejsce, stan dwóch pozostałych mężczyzn jest ciężki.

/mag/

Ważne wydarzenia