III Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka. Ostrowieckie przedszkolaki powalczą w eliminacjach gminnych

Dzieci z dziewięciu ostrowieckich przedszkoli we wtorek 17 października w hali KSZO wezmą udział w eliminacjach gminnych III Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka.

12-osobowe zespoły będą rywalizować o miano najlepszej drużyny, która będzie reprezentować gminę na poziomie powiatowym.

– Zespoły z każdej placówki będą rywalizowały ze sobą w 4 konkurencjach, a będą to: bieg z pałeczką sztafetową, tor przeszkód, skok w dal i rzut woreczkiem do celu – mówi Jolanta Jeruzal, dyrektorka przedszkola numer 5, które wraz z Klubem Sportowym KSZO jest organizatorem tegorocznej imprezy.

– III Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka jest przedsięwzięciem realizowanym przez kuratorium oświaty, reprezentowane przez panią wizytator Joannę Adamus. Nad przebiegiem rozgrywek będą czuwali Jolanta Jeruzal i Jarosław Sarna. Eliminacje gminne uświetnią swoją obecnością zaproszeni goście a w tym przedstawiciele władz naszego miasta – mówi Jolanta Jeruzal.

Uczestnicy sportowej rywalizacji otrzymają pamiątkowe medale, a najlepsza drużyna zostanie nagrodzona pucharem zwycięzcy. Sportowe zmagania zaplanowano na godzinę 10.

/mor/

Ważne wydarzenia