Kobiety dla kobiet. Dziś rusza kampania społeczna #jestemtaka

W poniedziałek, 9 października, w przeddzień Światowego dnia zdrowia psychicznego kampanię społeczną pod nazwą 'Jestem taka’ zainaugurowała działaczka społeczna, autorka bloga 'Ja, zwykła matka’ i ostrowczanka Klaudia Wnuk-Adamczyk.

– Ta akcja ma przypomnieć kobietom, że w każdym wieku, w każdej roki, jaką pełnimy, jesteśmy wystarczające. To, jak siebie postrzegamy ma wpływ na to, co robimy. Jednego dnia podobamy się sobie, za jakiś czas już nie i to jest normalne. Mamy być prawo smutne, złe, radosne. Chcemy pokazać kobietom, że warto być sobą, bo często kobiety boją się być sobą, boją się wyrażać własne zdanie, boją się żyć według własnych zasad – wyjaśnia Klaudia Wnuk-Adamczyk.

O tym, żeby dobrze o sobie myśleć przypominać mają plakaty, które zostaną rozwieszone w różnych miejscach na terenie Ostrowca i okolic oraz zdjęcia kobiet w mediach społecznościowych opatrzone hasztagiem #jestemtaka. Od poniedziałku publikować je będą zaproszone do akcji panie z całej Polski. – Obecnie jest nas około 50 i to kobiety, które zajmują się bardzo różnymi rzeczami. Dziewczyny będą pisać posty, opowiadać w nich swoje historie i wyjaśniać, że warto być sobą – mówi Klaudia Wnuk-Adamczyk.

Włączyć w akcję może się oczywiście każdy. Radio Ostrowiec udzieliło kampanii patronatu medialnego. W poprzednich latach Klaudia Wnuk-Adamczyk organizowała podobne działania, namawiając kobiety do regularnych badań.

/mag/

Ważne wydarzenia