Rajd Rowerowy Solo przejedzie w niedzielę do Nowej Dębowej Woli

Fot. archiwum

Stowarzyszenie Ostrower organizuje w niedzielę, 8 października Rajd Rowerowy Solo.

Nie będzie to pierwsze spotkanie miłośników rowerowych wypraw z powiatu ostrowieckiego, ale tym razem odbędzie się w nieco innej formule.

– Nazwaliśmy go Rajdem Rowerowym Solo, z tego względu, że nie będzie całkowicie wspólnego startu tylko każdy będzie mógł indywidualnie dotrzeć do mety. Natomiast sugerowany start wspólny dla chętnych będzie o godzinie 10 na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury – mówi Marcin Wysocki ze stowarzyszenia Ostrower.

W tego miejsca uczestnicy, którzy będą chcieli jechać razem, wyruszą na północ w kierunku terenu rekreacyjnego gminy Bodzechów na boisku w Nowej Dębowej Woli. Najkrótsza trasa to droga powiatowa w kierunku Sienna, gdzie wybudowana została nowa ścieżka rowerowa. Do celu można także dotrzeć ulicą Iłżecką w kierunku Kolonii Miłkowskiej oraz drogami leśnymi na Gutwinie, jednak tu trzeba być ostrożnym.

– Dokładnie w tym samym terminie i w podobnych godzinach będą odbywały się zawody „MOSiR Gutwin Run”, więc w tamtejszych lasach będzie dosyć tłoczno. Sugerujemy ten obszar objechać gdzieś bokiem ewentualnie wybrać te mniej popularne ścieżki – wyjaśnia Marcin Wysocki.

Na uczestników, którzy dotrą do mety w Nowej Dębowej Woli czekać będzie ognisko. Organizatorzy zapewniają kiełbaski, o inny prowiant trzeba już zadbać samemu. Nie zabraknie także stałych konkursów stowarzyszenia Ostrower i atrakcyjnych nagród.

/sla/

Ważne wydarzenia