Groźny wypadek w gminie Pawłów. Spłonęła ciężarówka

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło dzisiaj wczesnym rankiem w Chybicach w gminie Pawłów. Kierowca samochodu ciężarowego wpadł w poślizg i wylądował w rowie.

– Do zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 4 na drodze wojewódzkiej numer 756. Tam 68-letni kierujący mężczyzna jadąc od Nowej Słupi w stronę Pawłowa w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i wjechał do rowu. Niedługo potem ciężarówka zaczęła się palić – mówi Paweł Kusiak, oficer prasowy starachowickiej policji. Dodaje, że kierowcy udało się uciec z pojazdu przed tym, gdy ten zaczął się palić.

Na miejscu akcję gaśniczą prowadzili strażacy ze Starachowic i Skarżyska-Kamiennej.

– Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na pożar z ciągnika siodłowego. Po ugaszeniu pożaru, strażacy stwierdzili, że wyciekł olej napędowy ze zbiornika – mówi Konrad Dąbrowski, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach.

68-letni kierowca ciężarówki został przetransportowany do szpitala, jednak jak się dowiedzieliśmy – nie odniósł poważniejszych obrażeń.
Droga wojewódzka nr 756 w Chybicach przez około 2 godziny była zablokowana.

/mor/

Ważne wydarzenia