Ostrowieccy policjanci złapali sześciu pijanych kierowców w miniony weekend

Sześciu kierowców, którzy prowadzili pojazdy na podwójnym gazie zatrzymali w miniony weekend ostrowieccy policjanci. Trzech odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości a pozostali za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu.

– Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany wczoraj na ul. Sandomierskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim 32-letni mieszkaniec gminy Kunów. Mężczyzna kierował motorowerem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie – mówi Ewelina Wrzesień, rzeczniczka ostrowieckiej policji.

Dwóch pozostałych kierowców, których zatrzymali policjanci to 32-letni ostrowczanin i 62-letni mieszkaniec gminy Ożarów. Badanie alkomatem u pierwszego z nich wykazało promil alkoholu w organizmie, a u drugiego niemal 2.

– Teraz cała trójka ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwo grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Odpowiedzialności karnej nie unikną również trzej mężczyźni w wieku od 29 do 62 lat, którzy podróżowali swoimi pojazdami po terenie powiatu ostrowieckiego w stanie po użyciu alkoholu – informuje oficer prasowa i apeluje o rozwagę za kierownicą i o to, żeby nigdy pod żadnym pozorem nie wsiadać do samochodu czy na motocykl z osobą nietrzeźwą, a w przypadku zaobserwowania dziwnego zachowania kierowcy, świadczącego o jeździe po pijanemu należy natychmiast zadzwonić pod numer alarmowy 112.

/mor/

Podziel się

Ważne wydarzenia