W Ostrowcu oddano hołd żołnierzom w 84 rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego

Wiązanki kwiatów pod pomnikiem poświęconym pamięci żołnierzy Armii Krajowej złożyli dziś ostrowczanie w 84 rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystość odbyła się kilka minut przed południem.

– Śledząc działania Armii Krajowej da się zauważyć, że była to jednostka, która liczyła się na forum światowym. Ta jednostka walczyła nie tylko w naszym kraju, ale uczestniczyła też w wielu działaniach na terenie innych państw – mówi Jerzy Brożyna, prezes Brygady Polskich Drużyn Strzeleckich. Dodaje, że w celu uczczenia pamięci żołnierzy polskiego podziemia jego organizacja stworzyła w Chocimowie izbę pamięci żołnierzy AK.

Na obchodach obecni byli też między innymi: starosta Marzena Dębniak, Barbara Piwnik, bratanica Jana Piwnika 'Ponurego’, prezydent Artur Łakomiec oraz funkcjonariusze straży miejskiej.

– Uczestnictwo w dzisiejszej uroczystości nie jest tylko obowiązkiem służbowym, ale też patriotycznym, żebyśmy tę pałeczkę patriotyzmu młodemu pokoleniu przekazali. Sami wewnętrznie czujemy, że powinniśmy być, że musimy tu być i przede wszystkim chcemy tu być – podkreślał prezydent miasta.

/mor/

Podziel się

Ważne wydarzenia