81-letni grzybiarz z Ostrowca stracił orientację i przez ponad 14 godzin błąkał się po lesie

Wczoraj, 25.września 81-letni ostrowczanin, który z samego rana wybrał się na grzybobranie do miejscowości Kurzacze w gminie Kunów, zgubił się w lesie i nie mógł znaleźć drogi powrotnej do domu. Około godziny 21.30 rodzina seniora zgłosiła zaginięcie.

– Niespełna pół godziny od zgłoszenia policjanci z Komisariatu Policji w Kunowie na ul. Siennieńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim znaleźli seniora, który szedł w kierunku Starej Dębowej Woli. Mężczyzna stracił orientację i nie potrafił znaleźć drogi powrotnej do domu – mówi Ewelina Wrzesień, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu i dodaje, że mężczyzna nie miał przy sobie telefonu.

Po odnalezieniu został przebadany przez ratowników medycznych, ale nie wymagał hospitalizacji, dlatego pod opieką rodziny wrócił do domu.
Policja apeluje o rozwagę i zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas grzybobrania.

– Pamiętajmy, aby nie wybierać się na grzybobranie w pojedynkę, nie oddalajmy się od osób, z którymi wybraliśmy się do lasu i starajmy się z nimi pozostać w kontakcie wzrokowym. Trzeba też pamiętać o zabraniu ze sobą naładowanego telefonu – apeluje rzeczniczka ostrowieckiej policji.

/mor/

 

Ważne wydarzenia