Ostrowczanka przez 5 lat przetrzymywała i zmuszała do niewolniczej pracy Polkę w Wielkiej Brytanii

fot. Policja Świętokrzyska

Kieleccy i ostrowieccy policjanci zatrzymali wczoraj, 24 września 49-letnią ostrowczankę, która przez 5 lat w Wielkiej Brytanii nielegalnie przetrzymywała w swoim domu kobietę, wykonującą dla niej nieodpłatnie prace domowe.

25 lutego 2022 roku 49-latka pochodząca z Ostrowca Świętokrzyskiego usłyszała wyrok 9 lat pobawienia wolności, jednak nie miała zamiaru odbyć tej kary.

– Informacja o tym, że poszukiwana może znajdować się na terenie województwa świętokrzyskiego trafiła do policjantów z Wydziału Poszukiwań i identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, którzy wsparci przez ostrowieckich kryminalnych namierzyli 49-latkę i przed godziną 18 ją zatrzymali – mówi Artur Majchrzak, oficer prasowy świętokrzyskiej policji. Dodaje, że przetrzymywana w Wielkiej Brytanii kobieta to Polka, która odpowiedziała na ogłoszenie o pracę, zamieszczone przez 49-latkę. Po przyjeździe na miejsce ostrowczanka odebrała jej dokumenty i zmuszała do niewolniczej pracy.

Informację o tym, że kobieta może przebywać na terenie województwa świętokrzyskiego zdobyli funkcjonariusze Interpolu.
Poszukiwana po zatrzymaniu przez policjantów została odprowadzona w kajdankach połączonych łańcuchem do policyjnej celi. Sąd Okręgowy w Kielcach zdecyduje o terminie przekazania kobiety brytyjskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

/mor/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia