Dzieci przygotowują się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka

W środę, 20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka i tego dnia świętować będą także przedszkolaki z Ostrowca Świętokrzyskiego. Publiczne placówki już od kilku lat organizują z tej okazji zabawy sportowe.

Rywalizacja z udziałem 24ro-osobowych reprezentacji w trzech konkurencjach odbędzie się na hali KSZO w godzinach 16-18. Kibicować małym zawodnikom będą najbliżsi, rodzice, rodzeństwo, dziadkowie. Rozegrany zostanie między innymi mini mecz z udziałem ostrowieckich siatkarek.

– Będzie oczywiście również zabawa dla wszystkich uczestników, dla całych rodzin. Zabawy integracyjne poprowadzi Dj Tomas – dodaje Beata Krauze-Składanowska, dyrektorka przedszkola nr 12 i jedna z koordynatorek wydarzenia. Podkreśla, że dzieci już się do niego przygotowują. – W przedszkolach rozmawiamy z dziećmi o ich marzeniach. Dzieci próbują je nazwać, także za pomocą rysunków – opowiada.

Marzenia dzieci poznamy w środę, podczas obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Ważną i wyczekiwaną chwilą zabawy jest wypuszczenie do nieba baloników z dziecięcymi życzeniami. Każde z publicznych przedszkoli przygotowuje jeden taki balonik.

Radio Ostrowiec sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem. A przedszkolakom życzymy spełnienia marzeń.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia