„Zielona matematyka” dla ostrowieckich uczniów ma przekonać dzieci do „Królowej Nauk”

Fot. Anna Śledzińska

Projekt „Zielona matematyka w Ostrowieckim Browarze Kultury odkryta”, zainaugurowany został w środę, 13 września w czytelni dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej numer 7 i drugiej z „jedynki”, będą uczyć się poprzez zabawę.

– Wszyscy uczestnicy będą wspólnie z nami, oprócz pogłębiania wiedzy matematycznej, zwiększać też świadomość ekologiczną. Ekologia towarzyszy nam wszystkim, w każdym aspekcie życia, jest bardzo ważna, ale niestety często zapominana – wyjaśnia Anna Sokołowska, koordynatorka projektu.

Matematyka jest królową nauk, ale jednocześnie jednym z najmniej lubianych przedmiotów przez większość uczniów.

– Niestety wśród dzieciaków panuje opinia, że matematyka jest bardzo trudna, co przekłada się na wyniki na egzaminach. Dzieci ciągle ćwiczą, mamy dodatkowe koła w szkołach – matematyczne i matematyczno – logiczne. Ale jak wynika z egzaminów ósmoklasisty, cięgle jest tego za mało – mówi Monika Wiączek, dyrektorka PSP numer 7.

Dodaje, że widzi w sens organizowania takich zajęć.

– Poprzez zabawę i doświadczenia, dzieci będą mogły obcować z matematyką i mam nadzieję, że uczniowie troszkę się z nią zaprzyjaźnią, polubią i w starszych klasach będą się jej chętniej uczyć. Do tego ekologia, na którą też szkoły kładą duży nacisk. Realizujemy rożne projekty, programy. Dzieci są edukowane od najmłodszych lat, by o tę ekologię dbać.

Podczas pierwszego spotkania dzieciaki już miały okazję bawić się „zieloną matematyką”, I nie wszystkie się jej obawiają.

– Ja matematyki się nie boję, bo umiem bardzo dobrze dodawać. Babcia i mama mnie uczyły. Babcia zadawała mi zagadki, a ja odpowiadałem – powiedział nam Ignaś, pierwszoklasista z „siódemki”.

Projekt ma potrwać do końca 2023 roku. Dzieci dostały specjalne książki, wezmą też udział w dwóch konkursach z nagrodami.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia