Place zabaw w końcu także dla dzieci z niepełnosprawnościami. Urządzenia właśnie są montowane

Pierwsze urządzenia zabawowe dla dzieci z niepełnosprawnościami są już montowane na placach zabaw w Ostrowcu Świętokrzyskim, a konkretnie na terenie ośrodka wypoczynkowego Gutwin, na Rynku w Denkowie, na placu zabaw na osiedlu Ogrody oraz przy ulicy Chopina.

Do 23 października wybrana w przetargu firma zainstaluje urządzenia zabawowe dla dzieci niepełnosprawnych także w Parku Fabrycznym, Parku Miejskim oraz przy ulicy Wyspiańskiego.

– To są różne zestawy, huśtawki, karuzele integracyjne, które pozwolą dzieciom z niepełnosprawnościami, w tym dzieciom poruszającym się na wózkach inwalidzkich na wspólną zabawę z rówieśnikami, którzy takich ograniczeń nie mają – mówi wiceprezydent Krzysztof Kowalski.

Najwięcej takich urządzeń, bo aż 7 zostanie zamontowanych w Parku Miejskim. Miejsca były konsultowane z radami osiedlowymi i środowiskami osób niepełnosprawnych.

Inwestycja ta w całości jest finansowana z tzw. funduszy norweskich, a jej wartość to blisko 890 tysięcy złotych. W jej ramach na placach zabaw pojawią się także nowe kosze do segregacji śmieci i specjalne stoły do edukacji ekologicznej.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia