Ostatnie przygotowania do zjazdu absowentów ostrowieckiego „Chreptowicza”. Zgłosiło się ponad 300 osób

Fot. archiwum prywatne

Intensywne przygotowania i pakowanie pakietów dla uczestników, trwają od kilku dni w Liceum Ogólnokształcącym numer II imienia Joachima Chreptowicza w Ostrowcu. Na zjazd absolwentów, który odbędzie się w piątek i sobotę, 15 i 16 września, zapisało się ponad 300 osób.

Przyjadą absolwenci z całej Polski, ale także między innymi Niemiec i Stanów Zjednoczonych.

– Najstarszy rocznik, który będzie to rocznik matury 1953. Dla tych ludzi z całą pewnością jest to jakiś wyczyn. Jeśli czują się związani ze szkołą, to bardzo się z tego cieszymy. Bardzo nam zależy na tym, by podtrzymywać tradycje i pokazać, że szkoła przekazuje pałeczkę od starszych do młodszych absolwentów – mówi Jolanta Chwałek, prezes Towarzystwa Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego imienia Joachima Chreprowicza.

Tegoroczny zjazd poprowadzi absolwent szkoły sprzed trzech lat Filip Płatek. Zanim jednak dojdzie do części oficjalnej, w piątek po południu uczestnicy spotkają się na obiedzie i spotkaniu koleżeńskim przy grillu.

– Widzimy po rocznikach, jakie zgłaszają się na zjazd, że te starsze owszem, ale młodsze, po 2000 roku już nie. Starsze roczniki mają inny, bardzo sentymentalny stosunek do szkoły, ale wtedy też szkoła była zupełnie inna. Z perspektywy czasu patrzy się zupełnie inaczej na te przyjaźnie. Absolwenci pewnie przyjadą głównie po to, aby się spotkać z przyjaciółmi, kolegami i powspominać, zobaczyć swoje klasy, które wyglądają już zupełnie inaczej.

Sobotnie oficjalne uroczystości w szkole rozpoczną się o godzinie 10.45. Będzie wspólne zdjęcie oraz odsłonięcie ławeczki ufundowanej przez absolwentów. Organizatorzy zjazdu wręczą certyfikaty 50 lat i więcej po maturze, otrzyma je 21 osób. Nowością będą specjalne tarcze.

– Chcieliśmy czegoś, co połączy absolwentów, a wiadomo, że uczniów najlepiej włączy tarcza i szkoła. Powstała tarcza „Łączy nas Chreptowicz” w wersji brązowej, srebrnej i złotej. Brązowe tarcze dostaną wszyscy uczestnicy zjazdu absolwentów – wyjaśnia Jolanta Chwałek.

Towarzystwo Absolwentów działa od 33 lat, dlatego złote tarcze otrzymają jego założyciele oraz członkowie honorowi. Srebrnymi wyróżnione zostaną osoby, które najmocniej angażują się w jego działalność.

Absolwenci w sobotę na pewno będą chcieli zwiedzić swoją szkołę. Potem spotkają się na bankiecie, który zakończy tegoroczny zjazd.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia