Podejrzany o spowodowanie wypadku w Boksycce pozostanie dłużej w areszcie tymczasowym

Sąd Rejonowy w Ostrowcu zdecydował o przedłużeniu aresztu tymczasowego dla Piotra M., podejrzanego o spowodowanie tragicznego wypadku w Boksycce, do którego doszło 28 maja tego roku.

Decyzją sądu mężczyzna pozostanie w areszcie do 11 grudnia.

– Prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim z wnioskiem o przedłużenie tymczasowego aresztu wobec podejrzanego Piotra M. w związku z zarzutami popełnienia przestępstw polegających na spowodowaniu wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie po spożyciu alkoholu i środków odurzających, kierowania autem po użyciu tych środków oraz posiadania środków odurzających  – mówi Cezary Skalmierski, prokurator rejonowy.

Piotr M., jak ustalono w śledztwie, prowadząc auto pod wpływem narkotyków i alkoholu stracił panowanie nad mercedesem, zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się z fiatem punto, którym podróżowało 6 osób. Pięcioro pasażerów fiata zginęło – czworo to członkowie jednej rodziny. Przeżył jedynie 16 – letni chłopiec, który w wypadku stracił rodziców, dziadka i brata.

Prokurator Skalmierski poinformował też, że obecnie prokuratura czeka na opracowanie rekonstrukcji przebiegu wypadku i opinię biegłych sądowych w dziedzinie psychiatrii.

/mjk/

Podziel się

Ważne wydarzenia