Trwają zapisy do 5 rundy cyklu biegów i marszów „XI MosirGutwinRun 2023 – Maraton i Półmaraton na raty”

Na stronie www.ostrowiecbiega.pl otwarte są formularze zapisów do 5. rundy cyklu biegów i marszów „XI MosirGutwinRun 2023 – Maraton i Półmaraton na raty”.

W imprezie, która zaplanowana została na 17 września, tradycyjnie do wyboru będą biegi na dystansie 10 i 5km, 5-kilometrowy marsz nordic walking oraz biegi dla dzieci na dystansach od 100 do 1000 metrów.

– Zapisy potrwają do 15 września do godz. 8.00. Gdyby ktoś przegapił ten moment to w dniu zawodów będzie mógł się jeszcze dopisać. Cztery rundy za nami więc znane są już pierwsze klasyfikacje generalne i tak maraton na raty zaliczyło stu biegaczy – mówi Jarek Słodkiewicz z ostrowieckiego MOSiR-u.

Obowiązek zgłoszenia udziału w kolejnych rundach dotyczy każdego. Zapisy prowadzone są na dwa sposoby. Pełny formularz ze wszystkimi niezbędnymi w procesie rekrutacji do imprezy danymi osobowymi wypełniają wyłącznie osoby, które zamierzają wystartować w tegorocznym cyklu po raz pierwszy. Pozostali, którzy mają już przypisany numer startowy, wypełniają uproszczony formularz potwierdzający udział w 5. rundzie, w którym deklarują dystans i konkurencję.
Przypominamy, że aby zostać sklasyfikowanym w całym cyklu, należy zaliczyć udział w co najmniej czterech z sześciu rund, kompletując maraton lub półmaraton na raty. Maraton na raty zaliczymy biegnąć czterokrotnie dystans ok. 10km, a półmaraton na raty zaliczymy biegnąć lub maszerując czterokrotnie dystans ok. 5km. Jak co roku na biegaczy czekają nagrody w postaci atrakcyjnego medalu oraz okolicznościowej koszulki. Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych mogą ponadto liczyć na nagrody rzeczowe.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia