Zbliża się kolejna edycja Festiwalu Herlinga-Grudzińskiego

fot. organizator

W piątek 1 września w Kielcach rozpoczyna się 3 edycja Festiwalu Herlinga-Grudzińskiego 'Pociąg do literatury’.

– Od 1 do 11 września w Kielcach będzie się bardzo dużo działo, w tym czasie odbędą się spotkania z pisarzami, poetami, dziennikarzami, aktorami i przyrodnikami – mówi Ewelina Iwan, zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach – mówi Ewelina Iwan, zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Uroczyste rozpoczęcie festiwalu zaplanowano na godzinę 19:30 w Poczytalni na dVoRcu, zlokalizowanej na piętrze dworca PKS przy ul. Czarnowskiej. A spotkania literackie odbywać się będą w trzech miejscach: na Placu Artystów, Wzgórzu Zamkowym i na dziedzińcu Muzeum Zabawek i Zabawy.

Festiwal skierowany jest do wszystkich miłośników literatury, w jego programie znajdą coś dla siebie zarówno dzieci jak i starsi czytelnicy.

– Dla dzieci Muzeum Zabawek i Zabawy proponuje spotkania z autorami książek dla dzieci, warsztaty fundacji WWF Polska, spotkanie z Wojciechem Mikołuszką, które będzie połączone z warsztatami „Wielkie eksperymenty dla małych ludzi”. Zorganizowane zostaną również gry miejskie, a także warsztaty i wystawy skierowane do młodszych odbiorców – mówi Ewelina Iwan.

Radio Ostrowiec objęło festiwal swoim patronatem.

/mjk/

Podziel się

Ważne wydarzenia