Łącznik między ulicą Siennieńską a Bałtowską w Ostrowcu będzie otwarty już we wrześniu

Fot. Anna Śledzińska

Wcześniej niż planowano gotowy ma być łącznik ulicy Siennieńskiej i Dunalka, prowadzący do ulicy Bałtowskiej. Na ulicy Siennieńskiej ponownie ustawiono sygnalizację świetlną i wprowadzono ruch wahadłowy.

– Wykonawca inwestycji na zlecenie gminy chce zakończyć ją przed terminem. W tej chwili wykonuje regulację uzbrojenia podziemnego. Zostanie ułożona warstwa ścieralna na kilkunastometrowym odcinku ulicy Siennieńskiej – informuje Krzysztof Kowalski, wiceprezydent Ostrowca.

Jeśli tylko pogoda nie będzie przeszkadzała, prace na ulicy Siennieńskiej potrwają tylko kilka dni. Potem ekipy przeniosą się na wybudowany od podstaw łącznik, na którym również będzie położona ostatnia warstwa asfaltu zarówno na jezdni, jak i na ścieżce rowerowej.

– Utrudnienia na Siennieńskiej powinny się zakończyć do końca tygodnia, jeśli tylko pozwoli na to pogoda. Pozostałe prace na nowym odcinku nie mają wpływu na ruch na tej ulicy – dodaje wiceprezydent,

Inwestycja kosztuje ponad 4 miliony 400 tysięcy złotych, gmina Ostrowiec otrzymała na nią dotację z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Nowa ulica ma 400 metrów długości i łączy się z ulicą Dunalka, której pierwszą część od ulicy Bałtowskiej gmina wybudowała trzy lata temu. Będzie istotnym ułatwieniem dla kierowców, szczególnie w czasie zamknięcia na czas remontu odcinka ulicy Jana Pawła II właśnie do skrzyżowania z Bałtowską.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia