Droga w Kowalkowicach idzie do remontu. Kolejne powiatowe inwestycje czekają na dotacje

fot. pixabay

Powiat ostrowiecki podpisał umowę na dofinansowanie rozbudowy blisko kilometrowego odcinka drogi w Kowalkowicach w gminie Waśniów. Z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich otrzymał na ten cel ponad 4 miliony złotych.

Szacowana wartość inwestycji to 6,3 miliona złotych. Wkładem własnym starostwo podzieli się po połowie z samorządem gminnym.

– Ta droga jest przewidziana do całkowitej przebudowy, stąd tak duże koszty. To jest pierwsze z zadań, dla których przygotowaliśmy już dokumentację – mówi Andrzej Jabłoński, wicestarosta powiatu ostrowieckiego.

Inwestycja, zgodnie z umową o dofinansowaniu, ma zostać wykonana do końca 2024 roku.

Samorząd ma już także gotowe dokumentacje na przebudowy drogi w miejscowości Świrna i ulicy Warszawskiej z mostem w Kunowie. Na oba zadania szuka środków zewnętrznych. – Do trwającego naboru w ramach Polskiego Ładu zgłosiliśmy remont w miejscowości Świrna. Czekamy na ogłoszenie innych programów, bo koszt remontu ulicy Warszawskiej z mostem to już koszt ponad 20 milionów złotych – wyjaśnia wicestarosta.

Powiat zlecił już także opracowanie dokumentacji na remont odcinka ulicy Długiej w Ostrowcu w kierunku Wymysłowa i drogi łączącej Kunów z Śnieżkowicami.

/mag/

Ważne wydarzenia