Dworzec kolejowy w Ostrowcu na liście nowego Programu Inwestycji Dworcowych

Polskie Koleje Państwowe do 2030 roku planują zmodernizować 150 dworców w całym kraju. Na liście ogłoszonego właśnie nowego Programu Inwestycji Dworcowych znajduje się także obiekt w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Analizami przy wyborze dworców przeznaczonych do remontu objęliśmy aż 300 lokalizacji – mówi Agnieszka Jurewicz z PKP SA. – Kryteria, jakie braliśmy pod uwagę przy wyborze lokalizacji to wymiana pasażerów korzystających z danej stacji czy przystanku, stan techniczny obiektu i komplementarność z innymi inwestycjami kolejowymi, czyli modernizacjami torów, peronów i innej infrastruktury – dodaje.

Remontu w ramach drugiej edycji programu doczekać mają się także inne dworce na trasie modernizowanej linii kolejowej nr 25. Na liście podstawowej znalazły się dworce w Sandomierzu i Starachowicach, a w regionie także obiekty w Stąporkowie, Końskich i Sędziszowie. Przypomnę, że w ramach modernizacji linii kolejowej między Skarżyskiem, a Sandomierzem przebudowy w tym roku doczekał się ostrowiecki peron.

W ramach pierwszej edycji programu wyremontowanych zostało około 200 dworców. W regionie między innymi dworzec w Kielcach i Skarżysku-Kamiennej.

/mag/

Ważne wydarzenia