Kino plenerowe i koncert, czyli uroczystości odpustowe w kościele na Gutwinie

Na koncert pieśni maryjnej i plenerową projekcję filmu zaprasza 13 i 14 sierpnia proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego na Gutwinie w Ostrowcu. Wydarzenia są częścią uroczystości odpustowych ku czci patrona, św. Maksymiliana Marii Kolbego.

W niedzielę, 13 sierpnia koncert 'Ave Maria – ukaż nam Syna’ w wykonaniu Trio Cantabile z Lublina rozpocznie się w kościele o godzinie 18.00. – To taka młoda formacja, która powstała w 2014 roku. Skupia pianistę i kompozytora, skrzypka oraz wokalistkę. Wykonają najpiękniejsze w kulturze chrześcijańskiej utwory w swoich aranżacjach – opowiada ks. Marian Bolesta, proboszcz parafii na Gutwinie.

Wspomnienie patrona Maksymiliana Kolbego zaplanowano na następny dzień. W poniedziałek, 14 sierpnia suma odpustowa rozpocznie się o godzinie 17, a o 20.15 wyświetlony zostanie film 'Bezcenny dar’. – To taka ciekawa historia młodego człowieka, który dokonuje wyboru, co jest w życiu ważniejsze, dobra materialne, czy odnalezienie własnego szczęścia – zachęca proboszcz Bolesta.

Przy sprzyjającej pogodzie projekcja odbędzie się na placu przykościelnym. Zainteresowani powinni przynieść ze sobą koce lub poduszki, żeby wygodnie usiąść i obejrzeć film. Jeżeli będzie padał deszcz, to film zostanie pokazany w świątyni.

– Wszystko, co łączy ludzi, co integruje jest nam potrzebne. Świat jest coraz bardziej zabiegany i traci na wartościach duchowych, ale także takich międzyludzkich. Potrzebujemy zatrzymania się, spotkania i właśnie temu służą te nasze wydarzenia, byśmy poczuli się wspólnotą, dostrzegli się nawzajem, żebyśmy potrafili się sobą zainteresować i służyli sobie pomocą. Taka jest idea chrześcijaństwa – zaznacza proboszcz Bolesta.

Wcześniej proboszcz ten organizował w swoim kościele na przykład koncerty w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego, znanego z formacji Leszcze.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia