Najgorętszy trend na rynku nieruchomości – domy przyjazne środowisku

Wraz z upływem czasu coraz bardziej inwestujemy w ratowanie planety. Z tego powodu wiele ekologicznych domów jest obecnie budowanych lub dostępnych na rynku.

 

Czym jest dom ekologiczny i w jakie funkcje powinien być wyposażony ?

Dom przyjazny dla środowiska odnosi się do nieruchomości, która została zbudowana z uwzględnieniem kilku zrównoważonych czynników w celu zmniejszenia śladu węglowego. Może to odnosić się na przykład do materiałów budowlanych, z których zbudowany jest dom. Czego należy szukać w ekologicznym domu?

Dobra izolacja

W domach przyjaznych dla środowiska można oczekiwać znacznie większej ilości izolacji, podczas gdy w starszych domach brakuje tego działu. Dobra izolacja zmniejsza potrzebę włączania ogrzewania, oszczędzając energię i pomagając planecie. Nowsze, ekologiczne domy są wypełnione izolacją, która naturalnie ogrzewa dom i zapobiega ucieczce ciepła.

Odnawialne źródła energii

Szukając ekologicznego domu, warto wybrać nieruchomość wyposażoną w odnawialne źródła energii, aby ograniczyć wpływ paliw kopalnych na środowisko. Wiele ekologicznych domów jest wyposażonych w pompy ciepła i kotły na biomasę, które generują energię w sposób wydajny i ekonomiczny. Jest to więc coś, na co warto zwrócić uwagę. Najnowsze oferty sprzedaży nieruchomości na www.mamtoo.pl

Panele słoneczne

Wiele ekologicznych domów jest wyposażonych w panele słoneczne, które przekształcają energię słoneczną w energię elektryczną, a nawet ciepłą wodę, którą można następnie wykorzystać w domu. Zaletą energii słonecznej jest unikanie emisji gazów cieplarnianych, co z kolei oznacza, że nie przyczyniasz się już do globalnego ocieplenia.

Systemy oszczędzania wody

Ekologiczne domy są zazwyczaj wyposażone w sprytne systemy oszczędzania wody, które pozwalają na efektywne oszczędzanie i ponowne wykorzystanie wody, recykling naturalnej wody deszczowej, którą można następnie wykorzystać w domu. Obejmuje to systemy takie jak zbieranie wody deszczowej, które zbierają wodę deszczową, która zwykle spada na większe powierzchnie.

Najwyższej jakości okna z podwójnymi/potrójnymi szybami

Okna z podwójnymi lub potrójnymi szybami są bardzo wydajne i typowe dla ekologicznych domów, ponieważ ich zadaniem jest oszczędzanie energii poprzez pochłanianie ciepła z zewnątrz domu. Dzięki oknom z potrójnymi szybami Twój dom będzie dodatkowo chroniony przed zmniejszonym wyciekiem powietrza, dzięki czemu możesz zebrać jak najwięcej ciepła i zaoszczędzić na rachunkach za energię.

Dobra wentylacja

Domy przyjazne dla środowiska mogą być wyposażone w system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Jego zadaniem jest wyciąganie i dostarczanie powietrza przez cały dom. Nowe domy ekologiczne są idealne do zwiększonej wentylacji, której prawdopodobnie nie znajdziesz w starszych domach, głównie dlatego, że zostały one zbudowane tak dawno temu, bez troski o ochronę środowiska.

Podziel się

Ważne wydarzenia