„Dziś uczeń – Jutro Student”. Politechnika Świętokrzyska będzie wspierać maturzystów

fot. Urząd Marszałkowski

Marszałek województwa świętokrzyskiego podpisał umowę na realizację projektu 'Dziś uczeń – jutro student’. To jednocześnie pierwsza umowa na wsparcie z programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego na lata 2021-2027.

– Startujemy, można powiedzieć wreszcie z nową perspektywą unijną bo pewien poślizg w realizacji Funduszy Europejskich dla Świętokrzyskiego już tutaj nastąpił. Ze środków, które są zabezpieczone w naszej umowie partnerskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego będziemy realizować programy, których głównymi beneficjentami będzie Politechnika Świętokrzyska i 11 powiatów naszego województwa – mówił marszałek Bętkowski.

Projekt ma za zadanie rozbudzić wśród uczniów szkół średnich zainteresowanie nauką na kierunkach technicznych i matematyczno-przyrodniczych na uczelniach wyższych. Udział w nim weźmie ponad 9 tys. świętokrzyskich maturzystów.

– Głównie liczymy na to, że pozwoli to maturzystom począwszy od następnego roku szkolnego, poprawić swoją wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych. A w konsekwencji z powodzeniem zostać zakwalifikowanymi do naszych uczelni – mówi profesor Zbigniew Koruba, rektor Politechniki Świętokrzyskiej.

Młodzież otrzyma bezpłatne zajęcia praktyczne, doradztwo zawodowe i naukę specjalistycznego języka angielskiego. W ramach projektu realizowane będą również korepetycje z przedmiotów ścisłych, festiwale nauki i techniki, konkursy przedmiotowe oraz wizyty studyjne w lokalnych przedsiębiorstwach.
Politechnika Świętokrzyska we współpracy z partnerami otrzyma ponad 55 mln zł unijnego dofinansowania na realizację tego projektu, kolejne 6 milionów to wkład własny samorządu województwa.
Realizacja tego programu potrwa do czerwca 2027 roku.

/mjk/

Podziel się

Ważne wydarzenia